Ďalšie testovanie v Prešove prinieslo negatívne výsledky

PrešovKoronavírus

Klienti centra a viacero zamestnancov sú v karanténe po tom, ako v ňom uplynulý týždeň ordinoval lekár a jeho zdravotná sestra, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus.

Foto
Ilustračná fotografia  / TASR

Uplynulý týždeň priniesol na Slovensku dvojciferné čísla nakazených novým koronavírusom. Zlá situácia bola aj na východe, a to konkrétne v Prešove. Výsledky testov na nový koronavírus u všetkých 112 prijímateľov Centra sociálnych služieb (CSS) Vita Vitalis na Volgogradskej ulici v Prešove sú napokon negatívne.

Rovnako negatívni na ochorenie COVID-19 sú aj 42 zamestnanci zariadenia, ktorí boli od stredy (8. 7.) v domácej karanténe. Informovala o tom hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová. Hovorkyňa zopakovala, že aj prvotné testovanie PCR testami u 63 zamestnancov, ktorí sú prítomní v zariadení, dopadlo tiež s negatívnym výsledkom.

„CSS ostáva naďalej v karanténe a funguje v sprísnenom režime do vykonania opakovaných kontrolných PCR testov, ktoré prebehne pravdepodobne v závere budúceho týždňa. Situácia v zariadení je naďalej pokojná, sledovaný je zdravotný stav zamestnancov i prijímateľov,“ uviedla Jeleňová.

Naďalej však platí zákaz vychádzok, návštev a zabezpečená je aj zvýšená dezinfekcia i dostatočný počet osobných ochranných pracovných pomôcok. Klienti centra a viacero zamestnancov sú v karanténe po tom, ako v ňom uplynulý týždeň ordinoval lekár a jeho zdravotná sestra, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre