Ďalšou premiérou Divadla Na Peróne je Dievča z morského dna

KošiceKultúra

Hlavnou témou je duševné zdravie.

Divadlo Na Peróne v piatok 18. novembra ponúkne premiéru novej hry, podľa textu košickej spisovateľky Jany Bodnárovej, s názvom Dievča z morského dna. Umelecká riaditeľka divadla Jana Wernerová pre Rádio Košice uviedla, že ide o inscenáciu, ktorej hlavnou témou je duševné zdravie:

„Určite aj to je dôvodom, prečo sme sa rozhodli inscenovať hru, pretože si myslíme, že je veľmi dôležité hovoriť o duševnom zdraví. Je skvelé, že to prestáva byť tabu a že sa o tom čím ďalej, tým viac rozpráva. Aj my možno vo svojom okolí vnímame ako detské traumy, neliečené nás sprevádzajú celým životom a ako to formuje náš charakter a náš celkový vývoj aj v dospelosti.“

Foto
Hlavnú postavu stvárni Jana Wernerová / RÁDIO KOŠICE

Hlavnou postavou je Lea, ktorá to nemá v živote ľahké, stvárňuje ju Wernerová. Dej sa odohráva v psychiatrickej liečebni, ktorá je zobrazená ako podmorský svet či akvárium.

„Autorkou divadelnej hry je Jana Bodnárová, známa autorka z Košíc a taktiež krstná mama tohto priestoru. Preto sme siahli po tejto autorke, nielen preto, že jej tvorba je pre nás zaujímavou, ale aj preto, že chceme podporovať súčasných autorov, a to, že je z Košíc, tak to je ešte bonus. Hra je veľmi zaujímavá, taká poetická by sa dalo nazvať. Vizuálne veľmi silná inscenácia, je to postavené práve na tej hlavnej hrdinke Lei. Okrem toho my sme tam doplnili ešte jednu postavu doktora – psychológa, ktorú stvárňujem ja,“ povedal režisér Peter Kočiš.

Premiéra hry Dievča z morského dna sa uskutoční v piatok o 19.00 hod.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre