Daňový úrad v Košiciach zachvátil požiar

KošiceSpravodajstvo

Na mieste sa aktuálne nachádzajú hasiči aj policajti.

Budovu nového sídla Daňového úradu v Košiciach a Železničného riaditeľstva na námestí Maratónu mieru zachvátili plamene. Podľa našich informácií z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, ide o požiar strechy. Na mieste sa aktuálne nachádzajú hasiči aj policajti. Bližšie informácie o vzniku a príčinách požiaru zisťujeme.

 

Podľa hovorkyne Finančnej správy SR Ivany Skokanovej, objekt patrí Železniciam Slovenskej republiky. Požiar sa podľa nej obišiel bez zranení. „Požiar vznikol približne o 10.30 hod. Na miesto boli privolané hasičské zložky. Pracovníci daňového úradu boli evakuovaní, pri požiari sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

„Pri požiari zasahovali dve desiatky hasičov, z celého objektu boli osoby evakuované bez zranení. Takisto zasahovalo 12 kusov hasičskej techniky. Na miesto požiaru bol vyslaný aj evakuačný autobus hasičského zboru a expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z požiarno-technického a expertízneho ústavu ministerstva vnútra Slovenskej republiky,“ priblížila akciu  Zuzana Farkašová z  Prezídia HaZZ.

Doprava v tomto úseku je kvôli požiaru aj naďalej obmedzená. Podľa našich informácii  si hasenie ako aj odstávka elektrickej energie v širšom okolí vynútila dopravné obmedzenia – DPMK vypravil štyri náhradné spoje.  Električky číslo 2 a 4 na svojej trase momentálne vynechávajú úsek Námestie Maratónu mieru – Havlíčkova, od zastávky Radnica starého mesta pokračujú na konečnú pri Botanickej záhrade. Autobusové linky 22 a 14 sú od zastávky Tomášikova presmerované po ulici Slovenskej jednoty na Komenského, kde majú zastávku pri soche maratónca na Námestí MM.

Autobusy číslo 17 a 19 pokračujú od zastávky Železničná nemocnica po Gorkého ulici a ulici Slovenskej jednoty na Komenského.  Keďže silný vietor skomplikoval hasenie požiaru, približne od 11.45 sú cez Gorkého a Komenského ulicu odkláňané aj linky 71, 72, 16, 29. Na svoju trasu sa napájajú na Továrenskej ulici. Dopravné obmedzenia budú podľa DPMK trvať do odvolania.

Galéria k článku

Zdroj: RÁDIO KOŠICE/TASR

Komentáre