Del Potro vynechá US Open, Serena Williamsová turnaj WTA v Cincinnati

SvetŠport

Argentínsky tenista Juan Martin del Potro sa do záverečného grandslamového turnaja nestihne zotaviť po operácii jabĺčka na kolene. Američanka Serena Williamsová nepricestuje do Cincinnati kvôli zraneniu v hornej časti chrbta.

Del Potro sa tak ani tento rok nepokúsi nadviazať na zisk svojho doposiaľ jediného grandslamového titulu, ktorý získal v roku 2009 práve vo Flushing Meadows po triumfe nad Rogerom Federerom. Po jeho odhlásení získal miestenku priamo v hlavnej súťaži Denis Kudla. Američanovi pôvodne organizátori pridelili voľnú kartu. Tú teraz získa ďalší domáci tenista Christopher Eubanks.

Foto
Juan Martin del Potro  / TASR

Ďalšiu absenciu oznámila Serena Williamsová, ktorá sa odhlásila z turnaja WTA v Cincinnati. Prinútilo ju k tomu zranenie v hornej časti chrbta, kvôli čomu skrečovala finálový zápas na podujatí v Toronte proti domácej Kanaďanke Biance Andrescuovej za stavu 1:3 v prvom sete. „Skúšala som všetko možné, ale stále ma pobolieva chrbát. Nechcem riskovať zhoršenie zdravotného stavu, preto som sa rozhodla neštartovať v Cincinnati," konštatovala bývalá svetová jednotka. V prvom kole si mala zmerať sily s Kazaškou Zarinou Dijasovou.     

 

Zdroj: TASR

Komentáre