Delňa je sprístupnená verejnosti, kúpanie sa oddialilo

PrešovSpravodajstvo

Pre návštevníkov je pripravených viacero noviniek.

Prírodné kúpalisko Delňa sa pripravuje na otvorenie letnej sezóny. Areál, ktorý je už v týchto dňoch sprístupnený verejnosti, slúži Prešovanom na šport či oddych. Jeho správca pripravuje na tento rok viacero noviniek. Návštevníci Delne budú mať od júla k dispozícii bezplatné pripojenie na internet. Zároveň budú môcť športovať na novom plážovom ihrisku s pieskom, kde by sa mal uskutočniť aj turnaj v plážovej hádzanej.

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, viaceré časti areálu boli pred začiatkom sezóny zrekonštruované:

„Podarilo sa obnoviť časť plážového chodníka, na ktorom pribudli nové dlaždice a v krátkom čase bude ukončená aj rekonštrukcia schodov pri vstupe do areálu. Už začiatkom prázdnin pribudnú na Delni aj dve nové bezpečnostné kamery, ktoré budú napojené na monitorovací systém mestskej polície.“

Foto
Delňa / TASR

Kúpanie v Delni zatiaľ nie je možné. Dôvodom je pretrvávajúce nepriaznivé počasie a poveternostné podmienky, ktoré oddialili napustenie kúpaliska.

„V dôsledku daždivých dní sa voda v miestnom potoku zakalila, a preto nebola možná jej hygienizácia a následné napustenie do nádrže. Správca areálu však vodu v potoku každý deň kontroluje a pri zlepšení počasia operatívne začne s napúšťaním,“ uzavrel Tomek.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre