Demokratov povedie do eurovolieb Naď

SlovenskoArchívEurovoľby 2024

Za ním nasledujú Hamran a Žitňanská.

Kandidátku mimoparlamentnej strany Demokrati povedie do eurovolieb jej predseda Jaroslav Naď, za ním bude na druhom mieste nasledovať bývalý policajný prezident Štefan Hamran a tretie miesto obsadí bývalá poslankyňa Jana Žitňanská. Hamran uviedol, že ponuky kandidovať do eurovolieb dostal od troch parlamentných strán:

„Nereflektoval som na ne. Presvedčili ma Demokrati, napriek tomu, že sú preferenčne najslabší a sú mimoparlamentnou stranou. V ťažkých časoch, keď sme sa my, policajti cítili politicky opustení, videli sme vyjadrenia Šeligu alebo Naďa, ktoré nám dodávali pocit, že nie sme v tom úplne sami."

Okrem nich kandidujú do europarlamentu aj bývalý premiér Eduard Heger, Andrea Letanovská, Juraj Šeliga, Dorota Nvotová, Michal Kiča, Jozef Mihál a Kristián Čekovský. Na kandidátnej listine budú aj Michal Drotován, Jarmila Koteková, Natália Svitková, Monika Podhorány Masariková a Tomáš Meravý.

Foto
Hodnotami strany sú podľa Naďa demokracia, spravodlivosť a bezpečnosť občanov / TASR

Podľa Naďa sú tohtoročné voľby do europarlamentu veľmi dôležité, Slovensko podľa neho potrebuje zodpovednú reprezentáciu a hodnotové líderstvo:

„Spoločne s našimi partnermi, spojencami sa musíme postaviť Putinovi, musíme sa postaviť zlu a ukázať, že stojíme na správnej strane barikády.“

Hodnotami strany sú podľa Naďa demokracia, spravodlivosť a bezpečnosť občanov. Voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 8. júna, zvoliť si bude možné 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Kandidátne listiny môžu politické strany podať najneskôr do nedele (10.3.).

 

Zdroj: TASR

Komentáre