Deň medu a chleba poukazuje na dôležitosť včiel pre prírodu a človeka

VýchodKultúra

Návštevníci budú hodnotiť najlepší med v okrese.

Záver týždňa v Starej Ľubovni sa bude niesť v znamení medu. V skanzene pod tamojším hradom sa dnes (11.8.) uskutoční Deň medu a chleba, ktorý organizuje Ľubovnianske múzeum v spolupráci so Slovenským zväzom včelárov, základnou organizáciou v Starej Ľubovni. Spoločne chcú poukázať na dôležitosť včiel pre prírodu a človeka.

Keďže dozrievanie obilia súvisí so včelami, podujatie bude venované aj spracovaniu obilia až po pečenie chleba. „Predstavíme výstavu s názvom Od zrnka k chlebu, ktorú môžu návštevníci vidieť v hájovni z Malého Lipníka, ktorá sa nachádza v areáli skanzenu a upečieme si spoločne domáci chlieb,“ uviedli organizátori.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Včelári z okresu Stará Ľubovňa predstavia návštevníkom svoju výrobu medu a včelích produktov. Deň medu a chleba sa začne o 8.00 hod., pričom jeho súčasťou bude aj ochutnávka včelích produktov, detský kvíz, odborná prednáška pre včelárov či súťaž o najlepší med v okrese. Kvalitu prihlásených vzoriek medu budú hodnotiť návštevníci podujatia. Popoludní sa v gréckokatolíckom chráme svätého Michala Archanjela v skanzene uskutoční ďakovný akatist, po ktorom bude nasledovať otvorenie programu v amfiteátri skanzenu.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre