Detská železnica pomáha s bezplatným rozvozom nákupov pre seniorov a tých, ktorí to potrebujú

KošiceKoronavírus

Denne zatiaľ vybaví dvadsať objednávok.

Dobrovoľníci z Košickej detskej železnice od dnešného dňa pomáhajú dôchodcom a ďalším skupinám obyvateľov s bezplatným rozvozom nákupov. „V skúšobnej prevádzke dávame možnosť, aby si starší ľudia nad 65 rokov alebo tí, ktorí to skrátka budú potrebovať, zdravotne postihnutí, osamelí ľudia, mamičky s malými deťmi a nedokážu si zabezpečiť nákup, tak ponúkame im túto možnosť cez našu webovú stránku, respektíve cez telefónne číslo, kde si môžu objednať nejaký základný nákup,“ uviedol predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Z personálnych a technických dôvodov budú dobrovoľníci zo začiatku vybavovať maximálne dvadsať objednávok denne. Ide predovšetkým o základný nákup potravín, drogérie, prípadne liekov či posielania listov na pošte.

„Tak, aby sa to zmestilo možno do tých dvoch tašiek, do hmotnosti osem kilogramov, malo by to mať približne osem položiek a platba by bola v hotovosti len na blok, ktorý bude za nákup. Celý rozvoz, autá, návštevu ľudí poskytne Detská železnica grátis. Zatiaľ to ideme zabezpečiť našimi silami a potom uvidíme, ako sa bude v meste situácia vyvíjať, aké sú ďalšie možnosti,“ povedal Lehotský.

Služba bude fungovať v skúšobnej dobe nasledujúce dva týždne. Dobrovoľníci prijímajú objednávky od pondelka do piatka v čase od 8.00 – 11.00 hod. Doručenie nákupu bude v ten istý deň od 15.00 – 18.00 hod.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre