Detská železnica vypraví historický vláčik za živými sochami

KošiceZaujímavosti

Výnimočne zastaví aj v Levoči.

Košická detská historická železnica počas víkendu odštartuje prvý tohtoročný vlakový výlet za živými sochami. Ako pre Rádio Košice uviedol jej riaditeľ Ľubomír Lehotský, vlak na trati zastaví v niekoľkých mestách východného Slovenska:

„Pripravujeme prvý letný veľký vlakový výlet do neďalekej Spišskej Novej Vsi a Levoče. V Spišskej Novej Vsi nás čaká pomerne zaujímavý program, o ktorom sa dlho nevedelo, či bude, alebo nebude. Tradičný festival živých sôch tam bude aj v toto výnimočné leto, kedy mnohé akcie boli zrušené. Okrem prehliadky mesta Spišská Nová Ves a výstupu na najvyššiu kostolnú vežu v Európe máme pripravenú aj návštevu tamojšej zoologickej záhrady.“

Foto
Historický vlak Orchestrion  / Detská železnica Košice

Vlak tento rok výnimočne zastaví aj v meste Levoča. Do mesta bude prechádzať po trati, na ktorej je doprava zastavená už viac ako desaťročie.

„Odchod vlaku je túto sobotu, odchádzame o 8.30 hod. Náš historický vláčik Orchestrion bude zastavovať aj na niektorých zastávkach a staniciach počas trate. Ak niekto bude chcieť nastúpiť tam, kde bežne nezastavujeme, aby si to odkonzultoval s nami telefonicky. Určite zastaneme, kde sa bude dať. Návrat je približne o 17.00 hod. Výlet je vhodný tak pre rodiny s deťmi, ako aj pre individuálnych návštevníkov alebo turistov,“ uzavrel Lehotský.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre