Deviaty ročník DOD na Prešovskej univerzite bude netradičný

PrešovKoronavírus

Každoročne do metropoly Šariša pricestovalo viac ako dvetisíc stredoškolákov.

Prešovská univerzita (PU) v Prešove si pre záujemcov o štúdium pripravila deviaty ročník Dňa otvorených dverí (DOD). Kvôli nepriaznivej epidemiologickej situácii bude mať online formu.

„Aktuálna situácia neumožňuje privítať záujemcov o štúdium priamo v priestoroch univerzity, z pohodila domova sa však budú môcť pripojiť na online DOD. Záujemcovia sa budú môcť poprechádzať medzi jednotlivými fakultami, sledovať univerzitný i fakultné programy, pýtať sa na všetko, čo ich zaujíma,“ uviedla hovorkyňa PU Anna Polačková.

Foto
Prešovská univerzita v Prešove / PU

Každoročne do metropoly Šariša pricestovalo kvôli DOD na Prešovskej univerzite viac ako dvetisíc stredoškolákov. Ako dodala Polačková, svoj program si pripravili aj jednotlivé fakulty:

„Trojhodinový program sa začne o 10.00 hod. úvodným slovom rektora univerzity, po ktorom bude nasledovať krátka virtuálna prehliadka univerzitného campusu. Predstavenie fakúlt bude prebiehať v čase od 10.15 do 11.00 hod., počas ktorého sa študentom prihovoria dekani alebo prodekani všetkých fakúlt. Od 11.00 hod. budú môcť návštevníci virtuálneho podujatia vstupovať do miestností jednotlivých fakúlt, o ktoré majú záujem – po kliknutí na logá fakúlt z hlavnej webstránky podujatia. Tam sa im predstavia fakulty so svojím vlastným online programom a budú tiež pripravené odpovedať na všetky otázky zo strany študentov.“

Komentáre