Deviaty ročník festivalu komornej hudby Artis ponúkne Prešovčanom päť koncertov

PrešovSpravodajstvo

Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu.

Foto
V nedeľu 25. júla sa v Ortodoxnej synagóge v Prešove začne otváracím koncertom zoskupenia Zwiebel quartet v poradí 9. ročník festivalu komornej hudby Artis. (Ilustračná fotografia)  / FB Festival Artis

V nedeľu 25. júla sa v Ortodoxnej synagóge v Prešove začne otváracím koncertom zoskupenia Zwiebel quartet v poradí 9. ročník festivalu komornej hudby Artis. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa okrem zoskupenia pozostávajúce zo sláčikového tria a klavíra Zwiebel quartet, ktorý ponúkne klavírne kvartetá Mahlera a Brahmsa, predstavia aj umelci ako Rafael Álvarez, Fats jazz band a ďalší. Festival ponúkne celkovo päť koncertov.

„Druhé podujatie festivalu sa uskutoční vo štvrtok 5. augusta, keď o 19:30 je v Konkatedrále sv. Mikuláša na programe organový koncert. Novozrekonštruovaný organ rozozvučí jedna z najvýznamnejších osobností organovej hry na Slovensku Tomáš Mihalik Tretí koncert s názvom Viva la musica! prinesie vystúpenie mexického tenoristu Rafaela Álvareza a českej sopranistky Petry Álvarez Šimkovej, ktorí hosťujú na najprestížnejších operných scénach sveta," informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

Foto
V utorok 17. augusta o 19:30 sa v Parku kultúry a oddychu Čierny orol môžu milovníci swingu a hot jazzu tešiť na koncert swingového orchestra Fats jazz band / FB Festival Artis

„S programom pozostávajúcim z najslávnejších operných árií a duetov ako aj španielskych, mexických a neapolských piesní, vystúpia v nedeľu 15. augusta o 18:00 v prešovskej Ortodoxnej synagóge," dodala Lenka Šitárová.

O dva dni neskôr, v utorok 17. augusta o 19:30 sa v Parku kultúry a oddychu Čierny orol môžu milovníci swingu a hot jazzu tešiť na koncert swingového orchestra Fats jazz band. Počas predstavenia s názvom Na vlnách swingu odznejú skladby z obdobia 20. až 50. rokoch minulého storočia.

Festival uzavrie koncert na pamiatku obetí holokaustu, ktorý pripomenie Deň obetí holokaustu a rasového násilia a 80. výročie vládneho nariadenia tzv. židovského kódexu. Koncert sa uskutoční v Ortodoxnej synagóge vo štvrtok 9. septembra o 19. hodine.

Zdroj: SITA

Komentáre