DFN má vynovenú ambulanciu pediatrickej kardiológie

KošiceSpravodajstvo

Spĺňa najvyššie odborné a komunikačné kritériá.

V Detskej fakultnej nemocnici (DFN) v Košiciach sa v uplynulých mesiacoch podarilo kompletne zrekonštruovať ambulanciu pediatrickej kardiológie. Stavebné práce za približne 60-tisíc eur trvali viac ako mesiac. Projekt sa zrealizoval vďaka občianskemu združeniu (OZ) Rally Radosti.

„Dodala sa nová klíma s vlastnosťami, ktoré neofukujú pacientov. Dodali sme nové multimediálne displeje, ktoré zabezpečujú aj premietanie rozprávky, informačný systém, ktorý je pred ambulanciou, nové fonendoskopy, tlakomery, oxymeter, váhu, výškomer, ktorý spĺňa najprísnejšie normy vyžadované v dnešnej dobe,“ povedal predseda OZ Peter Jakabovič.

Ambulancia má nové omietky, podlahu, izolovaný strop, radiátory aj elektroinštaláciu. Riaditeľ DFN Andrej Koman pre Košice Online uviedol, že táto súčasť nemocnice spĺňa najvyššie odborné a komunikačné kritériá:

„Časť z technologického vybavenia, samozrejme, tá najdrahšia špičková ultrasonografia je DFN, ale tie podporné činnosti, ako je motivácia a informovanosť dieťaťa, rodičov, možnosť komunikácie s ďalšími detskými kardiocentrami a špičkovými pracoviskami vo svete je tiež nevyhnutnou súčasťou tak, ako ju vnímajú naši pacienti.“

Foto
V DFN sa podarilo zrekonštruovať ambulanciu pediatrickej kardiológie / TASR

Lekárka Marta Herichová okrem iného ocenila aj nové zdravotnícke vybavenie či rozšírenie prechodových dverí, ktoré pomôžu najmä hospitalizovaným pacientom na lôžkach:

„My z toho máme skutočne radosť, lebo priestory sú nadštandardné, veľmi pekné, vynovené, moderné, sú v súlade s dnešnými požiadavkami. Myslím, že každá ambulancia by mala byť takto vybavená, aby deti, ktoré prichádzajú choré a v strese, sa cítili dobre.“

Ambulancia pediatrickej kardiológie je jednou z najmodernejších v súkromnom sektore. Zdravotnícky personál v nej vyšetruje pacientov nielen z Košíc, ale z celého východného Slovenska.

Komentáre