Diablov zničil diabolský chlapík Lloris! Rozdiel bol iba v centimetroch

EurópaArchívMS 2018 Rusko

Ohlasy médií na prvé semifinále XXI. majstrovstiev sveta vo futbale Francúzsko - Belgicko (1:0), ktoré sa hralo v ruskom Petrohrade.

L´Equipe (Fr.): S hlavami vo hviezdach! Nezastaviteľní! Les Bleus sú vo finále po jednom góle a kontrolovanom druhom polčase proti Belgičanom. Tí však pripravili ťažké časy Francúzom. V tvrdom boji však mala posledné slovo francúzska obrana. Hazard bol miestami nezastaviteľný, ale Lukaku zovretý v kliešťach neexistoval.

Libération (Fr.): Už sa nevieme dočkať nedele!

La Parisien (Fr.): Sme vo finále! Po 96 minútach ľúteho boja stačil jeden gól Umititiho po rohovom kope. Semifinále s Belgickom však bolo hodné oveľa viac ako tento víťazný gól.

Midi Libre (Fr.): FormidaBleus čiže Impozantní Le Bleus.

Le Monde (Fr.): Na brehu Nevy monštruózni Les Bleus do svojho tretieho finále. V nedeľu sa Francúzi pokúsia pridať na svoj dres druhú hviezdičku. Na konci zápasu Kylian Mbappé a spol. dlho ležali na trávniku grandiózneho štadióna Krestovskij, ako keby nechceli uveriť tomu, čo sa stalo.

Sporza (Belg.): Francúzi si nás uvarili a vzali nám sen o titule majstra sveta. Ten európsky o dva roky je však pre týchto Rode Duivels reálny.

Le Soir (Belg.): Červení diabli, boli ste tak blízko, aby ste zmenili svoj futbalový osud. Nabudúce to už musí vyjsť.

Het Laatste Nieuws (Belg.): Och, ako to len bolí! Červení diabli nevyužili ďalšiu šancu na vstup do histórie a v sobotu si zahrajú o 3. miesto.

Kicker (Nem.): Diablov zničil diabolský chlapík Lloris! Francúzsko do finále. Chceli tam po prvý raz v histórii aj Belgičania, ale buď stroskotali na lišiakovi Llorisovi alebo ich ofenzíva nebola dostatočne precízna.

Daily Mail (Angl.): Les Beautiful Game! Francúzi už sú vo finále. Pridajú sa k nim v nedeľu aj Angličania?

Sport-Express (Rus.): Francúzi zavraždili belgický futbal. Zaslúžia si postup do finále, lebo zdolali najlepšie mužstvo tohto svetového šampionátu. Sú atletickí, disciplinovaní a takticky gramotní a v tom všetkom sú najlepší. Poradili si s hravou Argentínou s Messim, s uruguajským guru Tabárezom a teraz aj s miláčikmi publika Belgičanmi. Tí odchádzajú bez ďalšieho veľkého víťazstva, ktoré by si tím s toľkým talentom tak zaslúžil. Avšak, ak by sa všetko meralo iba podľa talentu, zakaždým by vyhrala Brazília a potom by sme sa všetci hrozne nudili.

Sport (ČR): Rozdiel bol iba v centimetroch, vravia Belgičania. Finále musíme vyhrať, tvrdí francúzsky tréner.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre