Diváčky v bikinách, pivný doping povolený. Beach Water Polo Cup oživil Bukovec

KošiceŠport

Druhý z atraktívnych turnajov v plážovom vodnom póle s názvom Beach Water Polo Cup sa po úspešnej prešovskej Delni v sobotu presunul na Bukovec pri Košiciach. Profesionáli i amatéri si mohli opäť užiť jedinečný zážitok z hry na prírodnej vodnej hladine a zároveň i publikum, s akým sa bežne nestretávajú. Na rozdiel od tradičného prostredia krytej plavárne im tentoraz fandili muži s pivom v ruke a dievčatá v bikinách

Foto

„Našim cieľom bolo preniesť na východ Slovenska atmosféru vodnopólových podujatí, ktoré môžeme zažívať hlavne v prímorských strediskách. Myslím si, že to vyšlo na výbornú,“ uviedol jeden z organizátorov Beach Water Polo Cup 2017 Matúš Čiernik, ktorý to so svojim tímom Vodné pólo nás baví dotiahol až do finále. V ňom podľahli „domáci“ tímu Šálka kávy.

„Šalka kávy je náš obľúbený podnik, kam chodí väčšina z nášho tímu každý deň na kávičku. Počas prvého turnaja v Delni sme hrali ako Vyprážaný syr a som rád, že aj po premenovaní sme siahli na prvé miesto,“ pochvaľoval si strelecký vodca víťazného tímu Miroslav Grutka.

„Takéto turnaje sú hlavne o stretnutí s priateľmi, ale keď už raz hrajem, tak chcem vyhrať. Či už ide o tenis, bedminton, alebo vodné pólo. Vždy chcem byť najlepší a som rád, že to vyšlo. Celkovo to bola super akcia a som rád, že sme mali opäť výborné počasie,“ pridala dnes už bývalá opora klubu ŠKP Modrí Draci Košice. Počas letného obdobia totiž prestúpil do konkurenčného tímu Hornets. Stretne sa v ňom aj s reprezentačným brankárom Tomášom Hofericom, ktorý bol na Bukovci strážcom bránky tímu Partners.
 

„Takýto turnaj umožnil spojenie nás aktívnych hráčov s množstvom starších chalanov, ktorí už s pólom skončili. Všetci sme to brali v prvom rade ako zábavu a špecifické bolo aj menšie ihrisko. V rámci prípravy na novú sezónu to bolo milé spestrenie,“ vyslovil sa Hoferica, ktorý na rozdiel od svojich spoluhráčov nepokukoval na sporo odeté fanúšičky na brehu. „Ja som mal na pláži manželku s dcérkou a to pre mňa boli teda hlavnými bodmi pozorovania ony.“


 

Galéria k článku

Maximálny prehľad si z brehu udržiaval ďalší „Sršeň“ Ladislav Vidumanský mladší. Populárny „Vidu“ strážil nad čistotou hry v pozícii turnajového rozhodcu.

„Po zranení zatiaľ nemôžem byť vo vode a s loptou v ruke. Chlapcom z VPNB som teda pomáhal aspoň ako rozhodca. V porovnaní s rozhodovaním pri bazéne som to mal trochu ďalej, ale chlapci vo vode mi to uľahčili. Vládla tu totiž priateľská atmosféra a faulov nebolo toľko ako počas bežných zápasov. Všetci sme to brali s humorom a v rámci propagácie vodného póla. Chlapci si užili pekné počasie, príjemnú vodu a aj tie dievčatá v plavkách,“ pousmial sa L. Vidumanský. Prípadných dopingových kontrol sa tentoraz hráči obávať nemuseli: „Dnes majú voľnú ruku a ak si dajú po zápase nejaké to pivečko, tak ich z turnaja určite nevyradím.“


Turnaja na Bukovci sa aktívne vo vode zúčastnil aj prezident Slovenského zväzu vodného póla Štefan Šmihula a bonusom pre všetkých účastníkov bol kotlíkový guláš servírovaný starostom Bukovca.

Poradie: 1. Šálka kávy, 2. Vodné pólo nás baví, 3. Turisti, 4. Opice 5. Partners Group, 6. Plzenská dvanástka
 

Najlepší brankár: Ivan Blicha
Najlepší hráč: Branislav Balogh

Komentáre