Festival divadiel ponúka okrem trinástich predstavení aj ohňovú šou

KošiceKultúra

Na Festivale divadiel strednej Európy môžu nadšenci divadla zažiť aj zaujímavé sprievodné podujatia.

Košice dnes začínajú hostiť festival divadiel, ktorý potrvá od 6. do 10. septembra. V budovách košických divadiel, ale aj mimo nich, sa predstaví trinásť divadelných a hudobných predstavení zo Slovenska, Maďarska, Poľska, Česka a Macedónska. Päť festivalových dní jedenásteho ročníka festivalu je obohatených o ohňovú šou, besedu, tanečný workshop a krst kníh.

Prvý deň festivalu program po predstaveniach košického Divadla Actor pod Vežou, ostravského Národného divadla Moravskoslezského a Sláčikoch v divadle košického orchestra Musica Iuvenalis uzavrie jedinečná večerná ohňová šou pri Immaculate.

Foto
ilustračné foto / kosicefest.eu

Počas druhého festivalového dňa (7.9.) budú mať možnosť nadšenci divadla vidieť rodáka z Prešova, herca Juraja Kukuru v predstavení pražského Činoherného klubu Bratia Karamazovci. Druhý deň festivalu bude takisto patriť krstu a predstaveniu dvoch knižných publikácií. Milan Kolcun predstaví v átriu Malej scény štátneho divadla Košice svoju najnovšiu Košickú čítanku II a autor Štefan Eliáš odprezentuje pokračovanie cyklu Dejiny Košíc v dátach.

Od stredy do piatka bude festivalový program sprevádzať tanečný workshop pre študentov Konzervatória na Timonovej ulici. Workshop povedie choreografka a súčasná šéfka baletu Divadla F. X. Šaldy v Liberci Alena Pešková.

Foto
ilustračné foto / kosicefest.eu

Festival zakončí v nedeľu 10. septembra beseda v átriu Malej scény štátneho divadla Košice. O poľsko-slovenských divadelných konvergenciách a o spoločnom projekte TransMisie budú rozprávať poľský teatrológ Tomasz Grabinski, riaditeľ divadla Teatr im. Wandy Siemaszkovej z Rzeszowa Jan Nowara, generálny riaditeľ Štátneho divadla Košice Peter Himič a spisovateľ, teatrológ a dramatik Karol Horák. Podrobný program nájdete na oficiálnej stránke festivalu.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre