Dni českej kultúry priniesli do Košíc koncerty, výstavy či diskusie

KošiceKultúra

Zorganizovanie festivalu nebolo jednoduché.

Tieto dni sa v metropole východu nesú v znamení festivalu Dni českej kultúry, ktorý sa realizuje v súlade so všetkými aktuálnymi epidemiologickými opatreniami. Zorganizovanie festivalu nebolo jednoduché, no napriek tomu sa podarilo pripraviť niekoľko bezpečných koncertov, výstav či diskusií.

„Tohtoročné Dni českej kultúry sme pripravovali v zložitom období koronavírusovej pandémie. Dlho sme sa rozhodovali, či Dni českej kultúry usporiadame. Samozrejme, pri každom programe je istá výhrada. Je možné, že protiepidemické opatrenia nás zaskočia a niektorý z programov bude musieť byť na poslednú chvíľu zrušený,“ povedala pre Rádio Košice predsedníčka Českého spolku v Košiciach Dagmar Takácsová.

Foto
Výstava České hrdinky v Košiciach / TASR

Návštevníci sa môžu v najbližšie dni tešiť na viacero výstav, čo potvrdila aj Takácsová:

„Dnes otvoríme veľmi zaujímavú výstavu Hrdinky českej histórie. Je to kolekcia 40 portrétov významných ženských osobností. Veľmi zaujímavou výstavou bude Vendulka – Cesta za slobodou. Tak, ako už v niektorých predchádzajúcich ročníkoch Dní českej kultúry, vracia sa aj táto výstava k téme židovského holokaustu.“

Aktuálne opatrenia povoľujú organizovanie kultúrnych podujatí s maximálnym počtom do 50 ľudí, v interiéri aj exteriéri.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre