Dni mesta Prešov prinesú do centra festivalovú atmosféru

PrešovKultúra

Naplánované sú na jún.

Metropola Šariša aj tento rok pripravuje Dni mesta Prešov, a to v termíne 20. - 23. júna. Hlavným dejiskom koncertov, tanečných vystúpení a zábavných sprievodných aktivít bude už tradične pešia zóna.

„Dni mesta Prešov 2024 prinesú na Hlavnú ulicu pravú festivalovú atmosféru plnú zážitkov a zábavy. Pripravený program je zostavený z hudobných a tanečných hviezd zo Slovenska aj z Českej republiky, ktorý osloví všetky vekové kategórie,“ uviedol Daniel Koháni z Parku kultúry a oddychu Prešov.

Okrem tradičného programu sú naplánované aj podujatia v Krajskej galérii v Prešove, Krajskom múzeu v Prešove a v prešovských kluboch.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Pre návštevníkov bude pripravená tombola či rôzne gastro zážitky. Na podujatí sa prvýkrát použijú iba zálohovateľné poháre, čo okrem ekologického zámeru prinesie aj praktický darček.

„V rámci dní mesta pre návštevníkov pripravujeme netradičné sedenie v gastrozóne. V určitých časoch sa po uzatvorení pešej zóny pre autobusy a dopravné prostriedky vytvorí sedenie priamo na ceste, ktoré prinesie netradičnú atmosféru a zážitok všetkým, ktorí zavítajú na toto podujatie,“ doplnil Koháni.

Pódium bude rovnako ako vlani umiestnené pri Konkatedrále sv. Mikuláša.

„Dramaturgia tohto roku je pripravená tak, aby si každý v programe našiel to svoje. Cieľom bolo vytvoriť pestrý, kvalitný a multižánrový festival. Každý deň bude zameraný pre inú cieľovú kategóriu. Historické centrum premeníme na festivalové mestečko plné hudby, tanca, vôní, jedál a atmosféry. Sme radi, že sa k tejto vízii rozhodli pripojiť aj prešovské kultúrne organizácie a kluby, ktoré budú dopĺňať program na pódiu tak, aby si každý mohol vybrať to pravé pre seba,“ povedal Koháni.

Na pódiu sa predstavia speváčky Katarína Knechtová a Tereza Mašková či kapela Le payaco. Program pre najmenších pripraví škriatok Fíha Tralala, Kúzelník Gabi a trojnásobné majsterky sveta Mažoretky Diridonky.

Komentáre