Dni Severu ponúknu športové aj kultúrne podujatia

KošiceZaujímavosti

Okrem iných je pripravená Míľa pre mamu.

Sever si pri príležitosti tretieho ročníka Dní mestskej časti pripravil pre obyvateľov bohatý program. Starosta František Ténai uviedol, že na rôznych miestach vrátane Aničky, Podhradovej či parku na Komenského ulici sa uskutočnia športové, kultúrne či spoločenské podujatia:

„V Kultúrno-spoločenskom centre na Obrancov mieru bude skoro každý deň poobede zaujímavé podujatie. Srdečne všetkých pozývam na tretí ročník podujatia Dni mestskej časti Košice – Sever od 11.5. do 19.5.

Súčasťou programu je aj beh Severská desiatka, vernisáž obrazov aj slávnostné odovzdanie ocenení Osobnosť mestskej časti za rok 2023.

Foto
V druhú májovú sobotu sa uskutoční Míľa pre mamu (Ilustračná fotografia) / TASR

V rámci Dní mestskej časti Sever je pripravené podujatie Míľa pre mamu. Uskutoční sa v sobotu (11.5.) v parku pred poliklinikou Sever. Cieľom podujatia je v rovnaký deň, v rovnaký čas, ale na mnohých miestach Slovenska aj v zahraničí prejaviť úctu a vďaku všetkým mamám sveta. Vždy sa realizuje v druhú májovú sobotu, v predvečer Dňa matiek.

„Neodmysliteľnosť súčasťou Míle pre mamu je symbolická míľová prechádzka (1 míľa = 1,6 km). Deti si môžu prechádzku prejsť peši, na bicykli, kolobežke či odrážadle, v kočiariku, v náručí alebo na pleciach svojich rodičov. Počet účastníkov prechádzky sa kontroluje prostredníctvom registrácie a následne spočítava s počtami z ostatných Míľ na celom svete. V minulom roku sa takto spolu napríklad prešlo na počesť mám až 18 900 kilometrov.

Míľa pre mamu je najmä rodinné podujatie. Sprievodným programom sú preto vystúpenia profesionálnych aj amatérskych umelcov, kreatívne dielne a handmade trhy plné produktov vyrobených s láskou. Tento rok sa v programe predstaví Veselka, Kúzelník Gabi, Pátrač Tino alebo sokoliari z klubu Horus. Zároveň prebehne aj ukážka cvičení TRX a POUND a orientálnych tancov či vystúpenia DFS Perlička. Deti si budú mať možnosť zajazdiť na koníkoch alebo si posedieť v policajnom aute a sanitke. Na stanovištiach budeme mať rôzne senzorické hry, tvorivé aktivity alebo aj žonglérsky workshop. Samozrejmosťou je dobrá káva, limonády alebo sladké mňamky a bohatá tombola,“ povedala Veronika Čuchtová z Materského centra Pastierik.

Záštitu nad podujatím prevzala prezidentka Zuzana Čaputová.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre