Dni Terasy ponúkajú bohatý program

KošiceKultúra

Dôraz je kladený na folklór.

V košickej mestskej časti Západ sa dnes popoludní začnú Dni Terasy, ktoré majú dlhoročnú tradíciu. Starosta Marcel Vrchota pre Košice Online uviedol, že ide o sériu kultúrnych a spoločenských podujatí:

„V tomto roku sa návštevníci Dní Terasy môžu tešiť na celý rad podujatí rozložených do takmer troch týždňov. Dôraz sme kládli na veľmi žiadaný folklór, od ľudovej hudby a tancov, až po ľudové tradície. Začíname už dnes o 16.00 hod. stavaním mája pred budovou Miestneho úradu na Triede SNP 39.“

Foto
Dni Terasy majú dlhoročnú tradíciu / facebook.com/kosice.zapad

Prvýkrát sa Deň Terasy oslavoval v roku 2012, a to pri príležitosti 50. výročia začatia výstavby sídliska. Od roku 2015 má formu niekoľkodňového podujatia.

„Nezabudli sme ani na Terasanov, ktorí si zaslúžia za výsledky svojej práce ocenenia, či už mestskej časti, alebo starostu mestskej časti. Odovzdáme im ich na slávnostnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva v utorok 14. mája. O deň neskôr zasa privítame do života najmenších Terasančekov, ktorí prišli na svet za posledný polrok,“ doplnil Vrchota.

Pred obchodným centrom sa v stredu (1.5.) uskutoční Prvomájový rodinný deň. Na obyvateľov aj návštevníkov čaká od štvrtka (2.5.) do soboty (4.5.) nultý ročník festivalu Folklórna Terasa, tiež výstava obrazov košickej výtvarníčky Evy Krausovej či recitačná súťaž Vansovej Lomnička. Program bude pokračovať aj na budúci týždeň Dňom zdravia či okresným kolom speváckej súťaže Slávik Slovenska.

Komentáre