Do Košíc sa po dvoch rokoch vracia Noc múzeí a galérií

KošiceZaujímavosti

Návštevníci sa môžu na ňu tešiť najbližšiu sobotu.

S postupným uvoľňovaním opatrení sa aj kultúrne podujatia v metropole východu uskutočňujú vo svojich tradičných podobách. Rovnako je na tom aj Noc múzeí a galérií, ktorá po dvoch rokoch pandémie bude v Košiciach najbližšiu sobotu 14. mája.

„Je to snaha pripomenúť sa verejnosti s tým, že múzejníci, galeristi robia záslužnú prácu a možno práve v tejto dobe záslužnejšiu. My to vnímame ako náš sviatok, že v tomto období nám prejavia nejaký rešpekt, možno nejakú vďaku za našu prácu, prácu všetkých kurátorov, reštaurátorov, konzervátorov, proste ľudí, ktorí sa dennodenne zaoberajú prácou v múzeách a galériách na Slovensku, ale aj v celej Európe,“ skonštatoval Ján Melich zo Slovenského technického múzea.

Foto
Témou Noci múzeí a galérií je Energia všade okolo nás / TV KOŠICE

Tento rok sa na Noci múzeí a galérií v Košiciach podieľa 10 kultúrnych inštitúcií. Podľa riaditeľky Východoslovenskej galérie Doroty Kenderovej sa tentoraz môžu návštevníci tešiť na tému Energia všade okolo nás:

Noc múzeí a galérií v Košiciach začína o 17.00 a končí 24.00 hod. s tým, že väčšina inštitúcií má posledný vstup o 23.30 hod. Vstupné sa zakúpi na tom mieste, kde človek príde prvý s tým, že dostane pásku a platí mu do všetkých galérií a múzeí, ktoré sú zapojené.“

Deti do 6 rokov, ZŤP a Ukrajinci majú tento rok vstup zadarmo.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre