Do košických škôl sa vrátilo vyše 90 percent žiakov a študentov

KošiceKoronavírus

Väčšina učiteľov je zaočkovaná.

Po vianočných prázdninách sa včera (10.1.) otvorili materské, základné i stredné školy. Výnimkou nebola ani metropola východu, čo pre Rádio Košice potvrdil hovorca mesta Košice Vladimír Fabian:

„Do 34 košických základných škôl (ZŠ) nastúpilo na základe hlásení ich riaditeľov takmer 15-tisíc detí, čo je 91 percent všetkých žiakov. Vyučovací proces prebieha aj v každej z 56 materských školách (MŠ). Jedinou výnimkou je len elokované pracovisko MŠ Budapeštianska na Viedenskej ulici, kde táto časť MŠ na Sídlisku Ťahanovce zostane z prevádzkových dôvodov zrejme celý tento týždeň uzavretá.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Viac ako 72 percent pedagógov na základných školách je zaočkovaných, pričom sa riadia systémom školského semafora. V prípade pozitivity žiaka môže riaditeľ príslušnú triedu zavrieť. Rovnako fungujú aj stredné školy, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK).

„Čo sa týka stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK, po prázdninách prišlo do škôl 96 percent žiakov a 99,7 percent učiteľov,“ konkretizovala hovorkyňa KSK Anna Terezková s tým, že doposiaľ nikde nenastali problémy s dodržiavaním režimu OTP alebo iných protipandemických opatrení.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre