Do mosta v Baltimore narazila veľká loď, časť z neho sa zrútila

SvetSpravodajstvo

Záchranári pátrajú po osobách, ktoré zrejme spadli do vody.

V meste Baltimor v americkom štáte Maryland sa v noci zrútila časť mosta po tom, ako doň narazila veľká loď. Nákladné vozidlo narazilo do jedného z pilierov mosta Key Bridge, začalo horieť a následne sa potopilo. Viaceré autá z poškodeného mosta sa zrútili do rieky.

„Pre incident na moste I-695 Key Bridge sú všetky jazdné pruhy uzavreté v oboch smeroch. Doprava sa odkláňa,“ uviedol marylandský dopravný úrad.

Informácie o prípadných obetiach alebo zranených neboli bezprostredne známe. Záchranári však pátrajú prinajmenšom po 20 osobách, ktoré zrejme spadli do rieky. Upozorňujú, že na mieste je znížená viditeľnosť a teplota vzduchu tesne pod nulou.

Foto
Po náraze sa zrútila časť mosta / TASR

Teplota vody podľa experta CNN Dereka Van Dama dosahuje okolo deväť stupňov Celzia. Upozorňuje, že pri takejto teplote ľudský organizmus dokáže vydržať vo vode od jednej do troch hodín.

Guvernér štátu Maryland Wes Moore v reakcii na nešťastie vyhlásil stav núdze:

„Vyhlásil som tu v Marylande stav núdze. Spolupracujeme s ďalšími inštitúciami, aby sme mohli rýchlo použiť federálne zdroje z administratívy prezidenta Joea Bidena .“

 

Zdroj: TASR

Komentáre