Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko, Republika či KDH

SlovenskoSpravodajstvo

Pred jeho bránami by ostala Aliancia, SNS, ĽSNS aj Za ľudí.

Ak by sa v januári uskutočnili voľby do Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), vyhrala by ich strana Hlas-SD (18 percent). Na druhom mieste by skončila SaS (14,2 percent) a tretím by bol Smer-SD (13,8 percent). Do parlamentu by sa celkovo dostalo osem politických strán a hnutí vrátane OĽANO (9,3 percent), Progresívneho Slovenska (8,5 percent), Sme rodina (6,5 percent), Republiky (6,2 percent) a KDH (6 percent).

Pred bránami NR SR by ostali strany Aliancia (4 percentá), SNS (3,6 percent), ĽSNS (2,9 percent) aj Za ľudí (2,2 percent). Dobrá voľba a Umiernení by dostali 2 percentá hlasov, Spolu-občianska demokracia 0,8 percent a hnutie Socialisti.sk a Maďarské fórum 0,5 percent. KSS a Našu vlasť by volili zhodne po 0,3 percenta respondentov a  Život – národnú stranu a Národnú koalíciu 0,2 percenta opýtaných.

Foto
Parlament by obsadilo osem politických strán a hnutí / TASR

Hlas by mal v parlamente 33 mandátov, SaS by reprezentovalo 26 poslancov, Smer-SD by mal 25 kresiel, OĽANO 17 mandátov, Progresívne Slovensko 15 poslancov, Sme rodina 12 zákonodarcov a Republika a KDH by mali zhodne po 11 kresiel. Prieskum volebných preferencií zrealizovala agentúra AKO na vzorke 1000 respondentov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre