Do piatka v Košiciach spustia väčšinu fontán

KošiceSpravodajstvo

Do konca týždňa sprevádzkuje mesto Košice 15 fontán. Fontánu v Mestskom parku momentálne opravujú a bude uvedená do prevádzky v priebehu niekoľkých týždňov.

Foto
Spievajúca fontána v Košiciach. (Ilustračná fotografia) / TASR

Správa mestskej zelene (SMsZ) v Košiciach plánuje do piatka sprevádzkovať v meste 15 fontán. Jej zamestnanci v uplynulých dňoch uskutočnili jarnú údržbu a repasovanie čerpadiel, ktoré sú tak pripravené na prevádzku. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Už počas víkendu sa Košičania mohli potešiť hrajúcou fontánou na Hlavnej ulici, fontánou pri kaplnke sv. Michala, fontánou znamení pri Immaculate a Severným potôčikom na Hlavnej.

V priebehu tohto týždňa spustia ďalších 11 fontán, a to na Dominikánskom námestí, na Alžbetinej ulici, v parku Drevný trh, pri Dome umenia, v parku na Moyzesovej, pri Magistráte mesta Košice, pri obchodných centrách Luník II a Lunik VII. Schladenie v horúcich letných dňoch takisto ponúknu aj dve fontány v parku na Komenského a na sídlisku Mier.

„Aj napriek súčasnej komplikovanej pandemickej situácii sa nám po zime podarilo sfunkčniť väčšinu fontán, niekde sme k tomu pridali aj práce na skultúrnení a spríjemnení ich okolia pre návštevníkov. Výnimkou bude zatiaľ naša najväčšia fontána v Mestskom parku. Počas pravidelnej údržby zistili naši pracovníci nedostatky, ktoré nebolo možné operatívne odstrániť. Fontánu v súčasnosti opravujeme, predpokladáme, že návštevníci Mestského parku sa budú môcť pri nej osviežiť v nasledujúcich týždňoch,“ uviedla riaditeľka Správy mestskej zelene Marta Popríková.

Zdroj: SITA

Komentáre