Do projektu Národného tréningového centra bola zakomponovaná výstavba studne

KošiceSpravodajstvo

Počíta sa aj s využívaním solárnej energie.

Práce na výstavbe Národného tréningového centra (NTC) pokračujú podľa harmonogramu, časovo sú aktuálne v prvej tretine. V dôsledku nepriaznivého počasia síce došlo k malým sklzom, výrazné omeškanie sa však neočakáva.

„Zdá sa, že táto stavba je naozaj výnimočná tým, že ideme bez nejakých vážnych komplikácií. Zdá sa, že dodržíme všetky termíny. Treba si povedať, že pred polrokom tu ešte boli náletové dreviny, ktoré sa dali dole a dnes už môžete vidieť reálnu stavbu, ktorá už v sebe má tie prvé kontúry,“ uviedol primátor Jaroslav Polaček.

Centrum nebude slúžiť iba talentovanej mládeži či športovcom, ale všetkým Košičanom.

„Je to podobný model ako je v NTC v Bratislave, kde do 16.00 hod. tie športoviská slúžia mládeži a potom obyvateľom Bratislavy. Myslím si, že tu bude denne pravidelne športovať od 500 do 1000 ľudí. Takže bude to veľká príležitosť pre Košičanov, a to nielen pre tenis, ale bude sa tu športovať aj bedminton, bude tu fitness centrum a zároveň aj vonkajšie plochy, ktoré ponúknu obyvateľom skvelé miesto na športovanie,“ informoval generálny sekretár STZ Igor Moška.

Foto
Stavba je aktuálne v prvej tretine / KOŠICE ONLINE

Cena projektu sa v porovnaní s pôvodnou sumou zvýšila o necelé percento. Podľa viceprimátora Marcela Gibódu to odráža niektoré zmeny v projekte:

„Aj vzhľadom na využívanie vody sme sa rozhodli zakomponovať studňu do tejto stavby. Práve dnes sme viedli diskusiu aj vzhľadom na ceny energií, ako možno do budúcnosti túto stavbu posilniť o solárnu elektrickú energiu. Stavba už dnes počíta so solárnou energiou pri svojej prevádzke, ale je koncipovaná tak, že napríklad solárna strecha sa dá zväčšiť svojou plochou. Bavíme sa o tom, ako do dlhodobej budúcnosti spraviť túto stavbu energeticky udržateľnejšou a efektívnejšou.“

Národné tréningové centrum by malo byť hotové do konca tohto roka.

Komentáre