Do rekonštrukcie Domu kultúry v Starej Ľubovni investovala samospráva viac ako jeden milión eur

VýchodSpravodajstvo

Prvé vystúpenie by sa vo vynovenom Dome kultúry malo uskutočniť 25. októbra.

Viac ako jeden milión eur z vlastného rozpočtu investovalo mesto Stará Ľubovňa za posledné tri roky do komplexnej rekonštrukcie Domu kultúry, ktorá by mala byť definitívne ukončená v závere tohto mesiaca. Stavebné práce v tomto roku sa týkali interiéru, a to obnovy vstupnej haly, šatne, viacúčelovej sály a javiska. „Stavebnú časť rekonštrukcie sme ukončili 19. septembra, teraz sa pracuje na ozvučení, osvetlení, javiskovej technike a divadelnej opone,“ povedal primátor mesta Ľuboš Tomko, podľa ktorého je prvé vystúpenie v kultúrnom dome naplánované na 25. októbra. Oficiálne otvorenie plánuje mesto počas novembra.

Podľa primátora mesta aj posledné práce prinesú viacero pozitívnych zmien. „Zlepšia sa akustické podmienky a zvýši úroveň technických parametrov ozvučenia, bude tu väčší a priestrannejší balkón, zvýši sa pohodlie návštevníkov i celkový estetický vzhľad objektu i jeho jednotlivých častí,“ informoval.

Foto
Viac ako jeden milión eur z vlastného rozpočtu investovalo mesto Stará Ľubovňa za posledné tri roky do komplexnej rekonštrukcie Domu kultúry / staralubovna.sk

Dom kultúry bol postavený v 50. rokoch minulého storočia, s prvými prácami v rámci jeho komplexnej vonkajšej a vnútornej rekonštrukcie sa začalo ešte v roku 2017, ich cieľom bolo znížiť energetickú náročnosť budovy. Za takmer 295-tisíc eur vtedy vymenili okná a dvere, zateplili a obnovili fasádu a rovnako vymenili strechu. V roku 2018 zrekonštruovali vonkajšie schodiská, sokel a vybudoval sa odkvapový chodník, podľa primátora išlo na tieto práce okolo 300-tisíc eur. V marci tohto roka sa začalo s poslednými prácami v interiéri za 680-tisíc eur. Ich súčasťou bola tiež rekonštrukcia sociálnych zariadení, ktoré budú prístupné aj pre imobilných, ďalej skladov pod javiskom a strojovne vzduchotechniky.

 

Zdroj: TASR

Komentáre