Do východoslovenských inštitúcií zavíta Noc múzeí a galérií

VýchodKultúra

Pripravený je bohatý program.

Noc múzeí a galérií zavíta s bohatým programom aj na východné Slovensko. Ide o medzinárodné podujatie a na Slovensku o 21. ročník. Program si pre návštevníkov pripravila aj Východoslovenská galéria (VSG) v Košiciach.

„Začneme v podzemí, v sieni Q výstavou Slnko ľady láme. Je venovaná sochárke Aline Ferdinandy. Na prízemí si môžete pozrieť výstavu Prebdená noc od Edity Spannerovej. Pre deti máme kreatívne dielničky, od 17.00 do 20.00 hod. v ateliéri a o 17.30 hod. na nádvorí bábkové predstavenie Ako išlo vajce do sveta,“ uviedla PR a marketingová manažérka VSG Soňa Stano Jambrichová.

Okrem toho čakajú návštevníkov aj virtuálne prehliadky cez aplikáciu, interaktívne rozprávanie s obrazom, voľne prístupná knižnica a na programe sú aj komentované prehliadky výstav. V metropole východu je pripravený program v rámci Noci múzeí a galérií aj v priestoroch Pamätnej výstavy Sándora Máraia, v Slovenskom technickom múzeu, v ÚĽUV-e, v Múzeu letectva či Východoslovenskom múzeu.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Program pripravila aj Galéria umelcov Spiša, a to 11. ročník multižánrového projektu Križovatky s podtitulom Metaflóry. Program sa uskutoční v sobotu (17.5.) v čase od 14.00 do 22.00 hod.

„Pre návštevníkov pripravujeme maratón aktivít, komentované prehliadky aktuálnych výstav a stálych expozícií s autormi a kurátormi projektov, výtvarné a edukačné workshopy pre deti aj dospelých, galerijný bazár, hry s umením, dielne s výtvarníkmi Viktorom Šefčíkom a Jitkou Novákovou, kreatívne trhy s ukážkou háčkovania, galerijné kino a interaktívne stanice pre malých aj veľkých,“ avizovala projektová a PR manažérka Galérie umelcov Spiša Lenka Králová

Do obľúbeného podujatia Noc múzeí a galérií sa zapájajú rôznorodé kultúrne inštitúcie aj na Zemplíne, Gemeri, ale aj v mestách Prešov, Kežmarok či Poprad.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre