Dobrovoľníci z projektu Godzone opäť pomáhajú tým, ktorí to potrebujú

PrešovZaujímavosti

V metropole Šariša navštívili aj tamojšie charity.

Po ročnej prestávke spôsobenej pandémiou sa opäť v Prešove uskutočnilo evanjelizačné turné projektu Godzone, ktoré sa pravidelne organizuje v novembri v rámci Týždňa cirkvi pre mládež. Tradičnou súčasťou tohto podujatia je aj dobročinná aktivita v mestách. Ako pre Košice Online uviedol vedúci tímu dobročinná aktivita Juraj Jakubík, desiatky dobrovoľníkov pomáhali tým, ktorí to potrebujú:

„Pandemická situácia nás učí robiť veci inak, a preto sme hľadali možnosti, ako pomôcť v mestách. Keďže je náročné sa v tomto čase stretnúť blízko s ľuďmi a byť v nejakom úzkom kontakte a my by sme sa s ľuďmi radi stretli, vypočuli si ich a nejako im pomohli aj psychicky, duchovne, ale to, žiaľ, nebolo možné. Tak sme hľadali iné cesty, a to bola napríklad praktická pomoc. Podarilo sa nám pomôcť sociálnym zariadeniam, v ktorých sme boli, že sme im napríklad poupratovali, hrabali lístie a podobne.“

Foto
Tradičnou súčasťou Godzone tour je aj dobročinná aktivita v mestách / facebook.com/godzonesk

Dobrovoľníkov neodradili ani prísne protiepidemiologické opatrenia. Vedúca tímu dobročinná aktivita Mária Slavkovská spresnila, že okrem iného navštívili aj charity, ktoré pôsobia v metropole Šariša:

„V pondelok v meste Prešov sme navštívili štyri miesta, konkrétne OZ Barlička, Gréckokatolícku charitu, Diecéznu charitu a zariadenie Náruč. Najčastejšie sme pomáhali vonku v areáli, kde sme upratovali, ale napríklad v Gréckokatolíckej charite sme sa učili, ako vyrábať obálky. Taktiež sme videli a mali možnosť zistiť, ako funguje nocľaháreň Gréckokatolíckej charity či útulňa.“

Napriek tomu, že večerný program, ktorý sa mal dnes uskutočniť v Poprade, bol kvôli nepriaznivej situácii zrušený, dobrovoľníci z Godzone tímu dnes pomáhali aj pod Tatrami.

Komentáre