Dobrovoľníci z projektu Godzone pomáhali seniorom, charite či matkám z krízového centra

PrešovSpravodajstvo

Večerného programu sa zúčastnilo takmer 5200 ľudí.

Katolícka cirkev každoročne v novembri organizuje Týždeň Cirkvi pre mládež. Projekt Godzone pri tejto príležitosti v týchto dňoch realizuje Godzone tour. Témou jedenásteho ročníka je Ide o viac. Do Prešova pricestovalo viac ako 330 dobrovoľníkov, ktorí okrem iného pomáhali tým, ktorí to potrebujú. „Navštívili sme seniorov, ktorí sú v Domove dôchodcov Náruč, kde sme im vytvorili program, povzbudili sme ich a potešili. Ďalšie miesto, ktoré sme navštívili, bola Gréckokatolícka charita, kde sme tiež tvorili program pre ľudí, ktorí tam boli v tom čase a zároveň sme im pomohli  prakticky s oblečením a so všetkým, čo bolo treba. Tiež sme boli pomôcť občianskemu združeniu Barlička, ktoré potrebovalo pomôcť na novostavbe. Bolo to ťažšia práca, nosili sme rôzne veci, upratovali sme, sťahovali. Zvyšná časť tímu bola v centre My mamy, ktoré sa venuje týraným matkám s deťmi a tam sme pomáhali s výrobou vianočných ozdôb,“ uviedol pre Košice Online Lukáš Valach z Godzone tímu.

Foto
Dobrovoľníci pomáhali aj v Gréckokatolíckej charite / Projekt Godzone

Niekoľko dobrovoľníkov navštívilo dvanásť základných a stredných škôl v Prešove. Pre približne tisíc žiakov a študentov si pripravili výchovno-vzdelávací program. Ďalšia časť Godzone tímu na Hlavnej ulici rozdávala čaj a rozprávala sa s okoloidúcimi a s ľuďmi na okraji spoločnosti. „Služba, ktorú robíme, nesie v sebe sociálno-dobročinný rozmer. Chceme takýmto spôsobom motivovať aj mladých ľudí v tíme, aj tých, s ktorými pracujeme, aby to nebola iba vec, ktorá sa bude diať iba raz za rok v rámci turné, ale aby to bolo niečo, čo potom sa stane súčasťou ich života. Videli sme ľudí, ktorí vďaka tejto dobročinnej aktivite zostali v kontakte s niektorými organizáciami a pomáhajú im ďalej dlhodobo,“ skonštatoval riaditeľ projektu Godzone Július Slovák.

Foto
Večerný program / Projekt Godzone

Godzone tour v metropole Šariša sa realizovalo pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského. Ako vysvetlil Slovák, organizátori sa stretávajú s vedením jednotlivých samospráv či diecéz: „Tým, že sme v danom meste a hovoríme o rôznych iných veciach, aj na námestiach máme program a na školách, tak si myslím, že je dobré aj v rámci úcty byť v kontakte s miestnymi autoritami. Veľmi si vážime, že dokonca aj z tej komunikácie vznikli až záštity.“

Neodmysliteľnou súčasťou Godzone tour je večerný viac ako dvojhodinový program, ktorý pozostáva z hudobných a tanečných vystúpení či laserovej šou. Na pódiu okrem iných vystúpili profesionálni hudobníci, herci či tanečníci. Večerného programu v prešovskej Tatran handball aréne sa zúčastnilo takmer 5200 ľudí.

 

Autorka: JANA TOMAŠKOVIČOVÁ

 

Komentáre