Dodržiavanie opatrení na Luníku IX kontrolujú bezpečnostné zložky

KošiceKoronavírus

Hliadky sú na zastávkach autobusu č. 11 či pri všetkých vstupoch na sídlisko.

V mestskej časti Košice – Luník IX žije približne 4000 obyvateľov. Prvé kolo skríningového testovania odhalilo 38 nakazených. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach vyhláškou nariadil, aby mesto v spolupráci s bezpečnostnými zložkami zabezpečilo dodržiavanie opatrení na sídlisku. Samospráva sa zároveň postará o dezinfekciu verejných priestranstiev

„Bohužiaľ, zvýšil sa nám počet pozitívnych prípadov a oddnes na základe vyhlášky RÚVZ sa u nás kontroluje dodržiavanie opatrení. Nikto sa z nášho sídliska nedostane preč bez negatívneho výsledku testu. Naša mestská časť bude maximálne súčinná pri kontrole. Na základe dohody s primátorom rozširujeme aj testovanie na sídlisku. V piatok 29. januára od 9.00 hod. začíname 2 tímami testovať obyvateľov na ZŠ Ľudmily Podjavorinskej. Robíme všetko preto, aby sa vírus nešíril ďalej. Veríme, že postupne sa tá pozitivita bude zmenšovať,“ uviedol starosta Luníka IX Marcel Šaňa.

Foto
Kontroly na Luníku IX / TASR

Náčelník mestskej polície Slavomír Pavelčák a riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Oto Molnár zdôraznili, že hliadky sú na zastávkach autobusu č. 11, pri všetkých vstupoch na sídlisko, prechodoch do okolitých mestských častí alebo do osady Mašličkovo. Kontroly sú aj na Jedlíkovej ulici či pred vstupom do OC Kaufland na Popradskej ulici. 

„Ochrana zdravia Košičanov je našou najväčšou prioritou. Preto na Luníku IX sú oddnes hliadky mestskej a štátnej polície, ktoré dôsledne kontrolujú všetky nariadenia RÚVZ. Opustiť sídlisko môžu len tí obyvatelia, ktorí majú platné potvrdenie s negatívnym výsledok antigénového alebo PCR testu. Po dohode so starostom budeme obyvateľov informovať o vzniknutej situácii aj v miestnom rozhlase,“ uzavrel primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Komentáre