Dopravná situácia na Hlinkovej ulici sa zlepšila

KošiceSpravodajstvo

Spoločnosť oznámila zvýšenie tempa prác aj počtu robotníkov.

Práce na Hlinkovej ulici spôsobovali v metropole východe výrazné komplikácie. Opravuje sa tam chodník pre cyklistov aj peších. Projekt však meškal a okoloidúci aj vodiči upozorňovali na stagnáciu prác, ktorá spôsobovala dopravný kolaps vo veľkej časti mesta.

„Vzhľadom na to, že mesto Košice nebolo spokojné s tempom prác, zaslalo firme začiatkom septembra výzvu, aby dodržiavali zmluvné podmienky, pretože v opačnom prípade dôjde k vypovedaniu zmluvy. Následne sme ich viackrát upozornili na našu nespokojnosť s postupom prác, ktoré mali byť podľa pôvodného harmonogramu dokončené do 24. októbra. Spoločnosť v priebehu októbra oznámila zvýšenie tempa prác a navýšila tiež počet pracovníkov. Zároveň prisľúbila dokončenie prác do konca novembra, priblížil hovorca mesta Dušan Tokarčík.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Aktuálne sa opravuje kryt chodníka, na priechodoch pre chodcov sa znižujú obrubníky a finalizujú sa aj prvky pre nevidiacich. Magistrát avizoval, že postup prác sa zlepšil a nový chodník bude slúžiť svojmu účelu v najbližších dňoch.

„Vyše 90 percent prác je k dnešnému dňu už hotových, s výnimkou krátkeho úseku pod Furčou už na motoristov nečakajú ani žiadne dopravné obmedzenia. V súčasnosti sa finalizuje asfaltovanie niektorých úsekov pod Kalinovskou ulicou, v pláne je ešte osadenie dodatočného zábradlia, s ktorým pôvodný projekt nepočítal. Následne sa na cestu namaľuje zvislé a vodorovné dopravné značenie,“ doplnil Tokarčík.

S opravou vyše 700-metrového chodníka začala sobranecká spoločnosť v júli. Rekonštrukciou vznikne bezpečná a bezbariérová komunikácia, ktorá v tejto časti mesta doposiaľ chýbala.

Komentáre