Doterajšia bilancia COVID-19: vyše 300-tisíc nakazených, 13-tisíc obetí a 92-tisíc vyliečených

SvetKoronavírus

V rámci Európy je na tom najhoršie Taliansko.

Takmer celý svet bojuje s novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19. Zatiaľ sa ním nakazilo viac ako 307-tisíc ľudí a podľahlo mu vyše 13-tisíc osôb. Zároveň sa vyliečilo približne 92-tisíc pacientov, prevažne v Číne. Pôvodným epicentrom celosvetovej pandémie bolo čínske mesto Wu-chan, ale už štvrtý deň po sebe nezaznamenali žiadny nový prípad nákazy.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

V rámci Európy je na tom najhoršie Taliansko, kde sa doposiaľ potvrdilo viac ako 53-tisíc nakazených a vyše 4800 mŕtvych. Rusko dnes oznámilo, že do krajiny pošle deväť lietadiel Il-76, ktoré okrem vybavenia privezú aj zdravotnícky personál. Prezident Vladimir Putin včera (21.3.) telefonoval s talianskym premiérom Giuseppem Contem.

Česko pošle do Talianska približne 100-tisíc rúšok a respirátorov, ktoré počas týždňa zhabali súkromnej firme. Minister vnútra Jan Hamáček vysvetlil, že ich poslal čínsky Červený kríž čínskym občanom žijúcim v Taliansku a ospravedlnil sa za celú situáciu, pričom prípadom sa zaoberá polícia. V Španielsku za uplynulých 24 hodín pribudlo vyše 3600 infikovaných, ktorých je v krajine celkovo takmer 29-tisíc a zomrelo tam už 1720 osôb.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre