Dovolenkári si môžu vybrať z 11 destinácií s odletom z Košíc

KošiceSpravodajstvo

Cestovať sa dá aj do Anglicka, Viedne či Prahy.

Letisko Košice rozlietalo niektoré pravidelné linky. Východniari môžu z metropoly východu cestovať do Anglicka, Viedne, Prahy a onedlho aj do Varšavy.

„V ponuke je Austrian Airlines na svojich všetkých európskych aj svetových destináciách. Ryanair má v ponuke štyri nízkonákladové destinácie a Wizz Air tohto roku ponúka dve destinácie, Londýn Luton a Doncaster Sheffield. To znamená šesť nízkonákladových destinácií a jedna s prestupom vo Viedni do celej siete Austrian Airlines,“ povedal pre Rádio Košice Tomáš Jančuš z Letiska Košice.

Dovolenkári si tento rok môžu vybrať z 11 destinácií s odletom z Košic. Jančuš konkretizoval, že prvý charterový let je naplánovaný na 21. júna:

„V ponuke sú Antalya v Turecku, Burgas v Buhlarsku, Larnaca na Cypre, následne Thessaloniki, Heraklion, Rodos a Korfu v Grécku, Olbia na Sardínii, Monastir v Tunise a v Egypte Hurghada a Marsa Alam.“

Košické letisko očakáva po pandémii zvýšený počet cestujúcich. V porovnaní s vlaňajškom ide o širšiu ponuku prímorských destinácií. Ako doplnil Jančuš, evidujú záujem o letnú dovolenku v zahraničí:

Pracujeme, samozrejme, aj na viacerých iných destináciách celoročne, aj teraz pred letom. Máme mnohé rozpracované, avšak my na Letisku Košice oznamujeme iba destinácie, ktoré sú finálne dohodnuté, zazmluvnené a dajú sa kúpiť letenky na týchto letoch.“

Pred tým, ako sa vyberiete na dovolenku, je potrebné odsledovať situáciu v danej krajine. Všetky podrobné informácie poskytujú aj cestovné kancelárie.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre