Draisaitl sa hviezdnemu synovi do práce nemontuje, on jemu áno

PrešovŠport

Po troch nevydarených sezónach vsadili funkcionári HC Košice na tvrdú ruku a nemeckú precíznosť. Tímu „oceliarov“ sa ujal počas májových majstrovstiev sveta rodák z Karvinej Peter Draisaitl a už príprava naznačovala, že by to mohlo fungovať.

Foto
Peter Draisaitl (vpravo) na striedačke Košíc / KOŠICE ONLINE

Prvú reprezentačnú prestávku sezóny strávia košickí hokejisti na tretej priečke tabuľky so šesťbodovou stratou na vedúci Slovan Bratislava.

„Celkovo môžeme byť zatiaľ spokojní. Iste, vždy to môže byť aj lepšie a ten priestor na zlepšenie tu je,“ pustil sa do tvorby prvého medzisúčtu sezóny Draisaitl.

Paradoxom je, že Košičania ukoristili viac bodov vonku (20) ako doma (17). „Sme si toho vedomí a istý čas sa snažíme napraviť hlavne našu tvár v domácich zápasoch. Pracujeme na tom a táto prestávka nám prichádza vhod. Mužstvo už bolo dosť nacestované, unavené a postihli ho zranenia.“

Tesne pred asociačným termínom vypadli zo zostavy na viac či menej zápasov obrancovia Tomáš Slovák, Vojtech Zeleňák a útočníci Michal Chovan, Marcel Haščák a Juraj Bezúch (klub ho napokon poslal na hosťovanie do Trenčína).

„Bolo toho dosť a každý výpadok kládol vyššie požiadavky na tých, ktorí ostali v zostave. Hlavne obrancovia to nemali ľahké a dochádzalo k ich preťažovaniu. To sa potom podpíše na kvalite,“ upozornil tréner „oceliarov“.

Posledný zápas pred prestávkou proti Nitre odohral v útoku HC Košice Michal Murček, ktorý bol doposiaľ najproduktívnejším hráčom prvoligového Martina. „Po jednom zápase ho nemôžeme hodnotiť, ale máme ho stále tu a ide o to, aby sme ho lepšie spoznali. Až potom budeme môcť zhodnotiť, či nám môže pomôcť a v akej pozícii by to bolo možné.“

Foto
Peter Draisaitl / KOŠICE ONLINE

Zdravotné výpadky skúsenejších hráčov otvorili priestor pre mladých. Prienik do zostavy tak absolvovali juniori Juraj Eliáš a Samuel Hrabčák. Obrancovia Jakub Cibák a Christián Michalčin sú už stálymi členmi defenzívy.

„Je pekné vidieť, že tu máme k dispozícii nejakých mladíkov. S vývojom Cibáka či Michalčina som spokojný, nezabúdame ani na Jakuba Kövera, ktorý podáva dobré výkony v Spišskej Novej Vsi a jeho šanca ešte príde. V prípade všetkých mladých hráčov však platí jedna vec – k tomu, aby sa stali platnými a stabilnými hráčmi HC Košice, potrebujú absolvovať ešte dlhú cestu,“ upozornil Draisaitl.

Reprezentačnú prestávku vyplnenú Nemeckým pohárom využijú Košičania na regeneráciu a oddych, no po pár dňoch voľna sa pustia do práce na zlepšovaní vecí, ktoré predstavujú spomínané rezervy. Prioritou bude zlepšenie domácich výsledkov, veď uspokojenie vlastného publika predstavuje podstatný cieľ.

„Je to o komunikácii. Musíme zistiť, čo našim hráčom bráni podávať také výkony aj doma. Vonku ukazujú správnu mentalitu a tú musia ukazovať aj v Steel aréne. Neviem či sa tu cítia byť pod väčším tlakom, ale preberáme to spolu a nejakú cestu určite nájdeme,“ ubezpečil košický kormidelník.

Peter Draisaitl pôsobil počas svojej trénerskej kariéry výlučne v Nemecku a Česku. Košická skúsenosť je teda pre neho niečím novým a privyknúť si samozrejme musel aj na nové mesto a nové hokejové prostredie.

„Stačili mi prvé tri týždne počas majstrovstiev sveta a odvtedy som v Košiciach ako doma. Nie je tu nič, čo by mi chýbalo. Dá sa tu dobre najesť, sú tu pekné kaviarne a toto mesto ponúka všetko. Aj mimo hokejového štadióna sa tu teda cítim dobre.“

Dobrý pocit musí mať aj z výkonov svojho syna Leona, ktorý patrí medzi hlavné hviezdy v NHL. V útoku Edmontonu má po šestnástich zápasoch bilanciu 13+14 a aj vďaka nemu patrí tímu Oilers prvé miesto v Západnej konferencii.

V Edmontone je to jednoduchá vec. Je to len o tom, aby hral tím tímovo a po rokoch sa konečne dostal do play-off. Zatiaľ to vyzerá pozitívne,“ poznamenal Peter Draisaitl, ktorý svojho syna tradične nehodnotí. „Toto je jeho biznis a ja mám ten svoj tu. Leon je dostatočne starý na to, aby sa staral o seba. Ja sa mu do jeho práce nemontujem, on mne to tej mojej áno. To je ten rozdiel,“ rozosmial sa 53-ročný tréner. Ako však vzápätí podotkol: „Samozrejme, že ho sledujem a držím mu palce.“

autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre