Duda gólom pomohol Herthe k postupu, Bénes vypadol už v druhom kole

VýchodŠport

Slovenský futbalový stredopoliar Ondrej Duda skóroval v zápase druhého kola Nemeckého pohára proti druholigovým Drážďanom.

Jeho Hertha Berlín tak postúpila do ďalšej fázy po remíze 3:3 po predĺžení a uspela v rozstrele z 11 m. Sninský rodák Duda skóroval z penalty v 86. minúte, o dve minúty neskôr striedal a Hertha stratila vedenie. V 107. minúte strelil gól hostí Slovinec Luka Stor, ale v 120.+3 minúte vyrovnal Jordan Torunarigha, ktorý nahradil práve Dudu. V rozstrele triumfovala Hertha 5:4. Slovenský obranca Herthy Peter Pekarík bol len na lavičke náhradníkov.

Borussia Dortmund otočila doma duel s Borussiou Mönchengladbach a vyhrala 2:1. Za hostí hral do 80. minúty slovenský reprezentant László Bénes.