Dzurinda podpísal memorandum o spoločnej budúcnosti so stranou Spolu

SlovenskoSpravodajstvo

Predstavuje dohodu na postupe nielen pre parlamentné voľby.

Predseda mimoparlamentnej strany Spolu a nezaradený poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Miroslav Kollár podpísal s expremiérom Mikulášom Dzurindom memorandum o spoločnej politickej budúcnosti. Z neho má vyplývať dohoda na spoločnom postupe nielen pre najbližšie parlamentné voľby.

„Podpisom memoranda sme aj formálne potvrdili záujem a spoluprácu na založení spoločnej politickej platformy, ktorá bude spájať programovo blízke politické strany a hnutia najmä na báze členov Európskej ľudovej strany a bude otvorená pre odborníkov a autority z rôznych oblastí verejného života,“ uviedol Kollár.

Foto
V nasledujúcich dňoch sa majú urobiť aj formálne kroky nevyhnutné na potvrdenie spolupráce / TASR

Dzurinda vyjadril záujem o širokú spoluprácu, ktorá má za cieľ zlepšiť pomery v krajine a udržať jej euroatlantickú orientáciu:

„Tento cieľ sa dá dosiahnuť len spájaním a spoluprácou existujúcich demokratických politických zoskupení.“

V nasledujúcich dňoch sa majú urobiť aj formálne kroky nevyhnutné na potvrdenie spolupráce. Aktéri sa dohodli na úprave stanov strany Spolu-OD i na tom, že personálne nominácie na jednotlivé pozície budú predložené snemu zjednotenej politickej strany po vzájomnej dohode a spoločnej akceptácii navrhovaných kandidátov.

 

Zdroj: TASR

Komentáre