Energia, ktorú Košice Night Run vytvára, je unikátna

KošiceŠport

Na štart sa v piatok postavilo viac ako 1700 bežcov, povzbudzujúcich bolo niekoľkonásobne viac.

Deviaty ročník prestížneho Košického Nočného Behu absolútne pobláznil metropolu východu. Na trati sa v piatok (8.9.) po troch rokoch stretli profesionálni i rekreační bežci, ostrieľaní maratónci aj zvedavé deti. Všetci mali spoločný cieľ: beh si hlavne užiť. S hudobnou kulisou a davom fanúšikov, ktorí nesklamali a aj po pandemickej prestávke sa k povzbudzovaniu vrátili.

Foto
Na štart sa postavilo viac ako 1700 bežcov / TV KOŠICE

NAJRÝCHLEJŠÍ A NAJRÝCHLEJŠIE

Novinkou tohto ročníka bola 5,5 km trať, ktorá viedla historickým centrom a dnes už pozná svojich víťazov. V ženskej kategórii bola najrýchlejšia Barbora NĚMCOVÁ z Active life s časom 00:22:15: „Behalo sa mi výborne, ľudia povzbudzovali, viackrát som počula aj moje meno. Ďakujem im, veľmi to pomáha. Atmosféra bola úžasná.“ Ako druhá skončila Zuzana KOZELOVÁ (00:23:24), tretiu priečku obsadila Miriama KMECOVÁ (00:26:44).

Rýchli boli v tejto kategórii aj muži. Ako prvý skončil Emil HENČEK z Active life s časom 00:19:28. „Košice Night Run je môj obľúbený beh, patrí medzi najobľúbenejšie a som strašne rád, že sa vrátil do Košíc a je to super takto večer sa prebehnúť. Cez deň sa mi behá horšie, lebo je horúco, ale teraz úžasná atmosféra, perfektní ľudia, proste, moja srdcovka.“ Druhé miesto patrí Marekovi LESNÍKOVI z ŠK ŠOG NITRA (00:19:44). Na tretej pozícii skončil Igor VAKTOR (00:21:45).

DESAŤKILOMETROVÁ TRAŤ

Klasikou na Košice Night Run je veľký 10 km okruh historickým centrom. Najrýchlejšia spomedzi žien bola Denisa BALUCHOVÁ z STG Krompachy s časom 00:39:31: „Prišla som sem po piatich rokoch, vtedy som skončila druhá, teraz som vyhrala a stále je tento beh moja srdcovka. Atmosféra je tu perfektná, aj trať, počasie bolo skvelé.“

Hneď za ňou dobehla Barbora ŠIMKOVÁ (00:42:07). Tretí stupienok veľmi tesne obsadila Veronika HNATOVÁ z Active life, ktorá na víťazku stratila iba 20 sekúnd (00.42:27).

Najrýchlejším na 10 km trati bol Ludvig HERICH z Running Pešiaci s časom 00:33:03: „Atmosféra bola podľa mňa znovu fantastická, hudba je výborná, nemám čo dodať. Zvolil som takú lišiacku stratégiu, že som Jožkovi (Urbanovi) ušiel na päťke, bolo to odo mňa nemilé, ale chcel som vyhrať, takže kvôli tomu.“ Stálica Košice Night Run, spomínaný Jozef URBAN z rovnakého tímu s časom 00:33:37 skončil ako druhý. Na dobrej nálade to kamarátom neubralo. Tretiu priečku obsadil Roman BAK (00:34:19).

Foto
Päťkilometrový okruh si užívali aj deti  / TV KOŠICE

NAJRÝCHLEJŠIE TÍMY

Tímovosť je pri športe dôležitá, a to potvrdili aj bežci Košického Nočného Behu. Najrýchlejší na 5,5 km okruhu bol tím ACTIVE LIFE s časom 00:20:51. Na 10 km trati zvíťazil tím RUNNING PEŠIACI s časom 00:33:19.

Zatiaľ čo si bežci užívali trať a kontrolovali čas, do rytmu im hrala hudba na viac ako 15 pódiách. Všetko to odštartovala bubnová šou Maribondo, pri Immaculate si návštevníci vychutnávali live koncert košickej kapely Dennyiah. Odoprieť sa nedá ani fakt, že bežcom prialo aj počasie, čo vyzdvihol aj hlavný organizátor podujatia Marek Petráš z Rádia Košice:

„Sme veľmi radi, že po troch rokoch sa bežci na trať Košice Night Run vrátili a potvrdili, že tento beh jednoznačne patrí na mapu behov na Slovensku. Tešíme sa aj z toho, že dnes naozaj bolo optimálne počasie, takmer bezvetrie, plné mesto. Neviem naozaj odhadnúť, či desať, dvadsať, alebo tridsaťtisíc ľudí, pretože toto mesto bude žiť až do rána.“

Foto
Košický Nočný Beh potvrdil stále miesto na bežeckej mape / TV KOŠICE

ZAUJÍMAVOSTI BEHU

Svetelné efekty, ohňová šou, ale aj čipom zmeraný výkon presne na piatom kilometri. Aj taký bol Košický Nočný Beh. Na štart sa postavilo viac ako 1700 bežcov. Najviac ich pochádzalo z východného Slovenska, no privítali sme tiež športovcov z Anglicka, Portugalska, Švajčiarska, Maďarska, Nemecka, Nórska či Česka. Najstarší bežec mal 79 rokov, najmladší 7 rokov. Čo mali všetci spoločné? Beh si chceli hlavne pohodovo užiť, a to sa aj podarilo. Veľké prekvapenie však ešte príde. Rádio Košice počas budúceho týždňa vyžrebuje výhercov leteniek do Varšavy, ktoré získajú od Letiska Košice. Šťastlivcom ich odovzdajú moderátori priamo v živom vysielaní.

„Chceme sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí dnes boli v centre Košíc, či už povzbudzovali, alebo, samozrejme, behali, pretože boli maximálne disciplinovaní, a to je asi najdôležitejšie, že Košice Night Run 2023 dopadol na výbornú,“ uzavrel Petráš s tým, že na budúci rok nás čaká jubilejný desiaty ročník.

Hlavným organizátorom Košice Night Run je od začiatku Rádio Košice, ktoré do metropoly východu prinieslo aj jedinečný Runway Run.

Komentáre