Envirorezort chce zrealizovať procesy v súvislosti s Volvom bez zbytočných prieťahov

KošiceSpravodajstvo

Dbať bude na uplatňovanie platnej legislatívy.

Minister životného prostredia Tomáš Taraba počas tohtotýždňového rokovania ubezpečil generálneho riaditeľa Volvo Cars Košice Björna Helldéna, že rezort bude v procesoch environmentálneho posudzovania týkajúceho sa výstavby automobilky dbať na uplatňovanie platnej legislatívy a dodržiavanie procesných úkonov bez zbytočných administratívnych prieťahov.

„Envirorezort pod mojím vedením bude veľmi prísne rešpektovať všetky európske normy a budeme ich presadzovať. Nepôjdeme však ďalej cestou, keď na Slovensku platili prísnejšie normy, ako bol európsky štandard,povedal Taraba.

 

Foto
Taraba rokoval s riaditeľom Volvo Cars Košice Helldénom  / facebook.com/mzpsr

Ministerstvo avizovalo aj zmenu legislatívy, ktorá pomôže zvyšovať zamestnanosť a rovnako nepoškodí záujmy prírody. O týchto zmenách chce viesť dialóg naprieč celým sektorom.

Taraba s Helldénom otvorili aj tému emisných noriem CO2 v automobilovom priemysle. Ministerstvo tvrdí, že výroba elektromobilov na východnom Slovensku je ekologická. Rezort tiež pripomenul, že strategický park Valaliky pri Košiciach prinesie zamestnanosť s ročnou výrobnou kapacitou 500-tisíc elektrických vozidiel. Obe strany sa dohodli na intenzívnej spolupráci a ďalších pracovných stretnutiach.

 

Zdroj: TASR

Komentáre