Eurowings z Košíc neodchádza, dáva si letnú pauzu

KošiceSpravodajstvo

Linka premávala pravidelne posledných päť mesiacov.

Letecká spoločnosť Eurowings ukončila v zimnom letovom režime letecké spojenie do nemeckého Düsseldorfu a Mníchova. Linka premávala pravidelne posledných päť mesiacov. Podľa zástupcu výkonného riaditeľa a člena predstavenstva košického letiska Tomáša Jančuša je táto spolupráca úspešná a očakávajú, že Eurowings bude z Košíc lietať aj naďalej. „Lety do Nemecka budú naďalej prevádzkované. Dôkazom je aj fakt, že od zimného letového poriadku sú v predaji letenky z Košíc do Düsseldorfu. Ide teda o krátkodobú prevádzkovú prestávku počas leta 2019.“

Foto
Linka premávala pravidelne posledných päť mesiacov / TASR

Po dovolenkovej sezóne by sa malo z Košíc dať opäť lietať do Düsseldorfu. Dôvodom na túto odstávku je fakt, že spoločnosti Eurowings meškajú dodávky lietadiel a takisto situácia s obchodnými príležitosťami v Nemecku. Košické letisko takisto diskutuje o obnovení letov do Mníchova. Na letnú sezónu má už letisko pripravené nové spojenia.

„Eurowings si dá v lete prestávku, ale na letný letový poriadok sa už otvára nová linka do Londýna, ktorú bude prevádzkovať najväčšia nízkonákladová spoločnosť Ryanair. Linka by mala lietať trikrát do týždňa,“ dodal Jančuš.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre