Famózne derby rozhodol Turcsányi, Pelegrina hanili bývalí fanúšikovia pokrikom Judáš

KošiceŠport

Pred 37. košickým florbalovým derby spojili predstavitelia oboch táborov sily v duchu „Spolu za florbal“ a ich úsilie padlo na úrodnú pôdu.

Foto
Košickí rivali spojili sily pred zápasom i po ňom / KOŠICE ONLINE

Parádna kulisa, ktorú vytvorilo okolo 800 divákov v hádzanárskej hale donútila hráčov na oboch stranách siahnuť si na dno svojich síl a výsledkom bola neskutočná gólová prestrelka s vyvrcholením v predĺžení.

Hosťujúci Akademici viedli už 7:3, no Florko predviedlo svoju nezlomnosť a o konečnej podobe výsledku napokon rozhodol na začiatku štvrtej minúty predĺženia Tomáš Turcsányi.

„Je to výborný pocit! Teším sa, že som to mohol rozhodnúť, ale je to zásluha celého tímu. Čerešnička na torte ku krásnemu zápasu,“ usmieval sa po triumfe v bitke o Košice dvojgólový hrdina. „Bol to krásny zápas! Pre mňa je však výnimočný každý duel proti Florku a vždy je to špeciálne. Zo začiatku som nebol vo svojej koži a nedarilo sa mi. Keď sme sa však ujali vedenia 7:3, tak sme sa dostali do pohody a vravel som si, že to bude dobré. Podostávali sme však góly a opäť sa tak začínalo odznova. Napokon to bola pekná dráma pre divákov a som rád, že sme tú bitku o Košice zvládli!“

Pri konečnej rekapitulácii zápasu musela bielo-čiernych mrzieť hlavne strata štvorgólového náskoku. „Neviem čo sa stalo, ale tie druhé tretiny sú pre nás stále slabšie. Našťastie sme sa nabudili a do hláv sme si dali, že toto nepustíme.“

Galéria k článku

Dvomi gólmi a asistenciou sa do štatistík zápasu zapísal aj bývalý kapitán ATU Patrik Pelegrin. Svojim druhým presným zásahom poslal stretnutie do predĺženia. Zo strany svojich bývalých fanúšikov si za to vyslúžil skandovanie „Judáš, Judáš“.

„Vnímal som to, ale snažil som sa sústrediť iba na hru. Tí ľudia a hráči, ktorí ma poznajú, vedia pravé dôvody môjho odchodu z klubu a nemajú dôvod povedať krivé slovo. Pre ATU som urobil kus dobrej a poctivej práce. Je to však už minulosť a teraz chcem medailu s Florkom. Ak budeme zdraví, tak máme natoľko skúsených hráčov, že máme aj na finále. Musíme však ísť krok po kroku,“ zamyslel sa fyzicky dobre stavaný florbalista, ktorý si v posledných dvoch rokoch prešiel veľkými zdravotnými peripetiami.

Z pohľadu samotného zápasu ho mrzel iba gól v predĺžení.

„Výborná atmosféra a súboj sa neodohrával len na ihrisku, ale aj v hľadisku. Veľmi ma mrzí, že sme nevyhrali. Ja osobne som po tom túžil naozaj silno. Možno stokrát viac ako všetci ostatní,“ zdôraznil Pelegrin. „Mal som obrovskú motiváciu a preto ma strata dvoch bodov mrzí. Ukoristený bodík sa nám máli. Prvých desať minút boli lepší, ale potom sme boli agresívnejším a takticky lepším tímom. Doplatili sme na chybičky. Jedna z nich prišla aj v predĺžení a je to škoda. Myslím si, že na nájazdy by sme vyhrali my.“

Prehra podľa veľkého srdciara mrzí, no on sám zároveň dobre vie, že išlo len o 9. kolo základnej časti.

„Ešte máme svoje esá v rukáve, veď momentálne sú zranení Hrabčák a Halás. Čiže hráči do prvých dvoch pätiek. Verím tomu, že im to vrátime v správny čas a ešte sme neukázali svoju najväčšiu silu. Máme obrovské rezervy a kľúčové bude play-off,“ upozornil Pelegrin.

Ako sa však hráči na oboch stranách zhodli, v sobotu vyhral hlavne florbal. Hrať v takejto atmosfére je jednoducho výnimočné.

„Po tejto stránke to bolo naozaj super. Urobilo sa preto veľa a ďakujeme Martinovi Kopejtkovi i Paľovi Popovcovi. Osobne ma mrzí len to, že sa na sociálnych sieťach rozpútala „hejtovačka“ proti bývalým hráčom ATU. V samotnom zápase však naozaj vyhral florbal a nás mrzí iba stratené body,“ poznamenal Patrik Pelegrin, na ktorého nadviazal hosťujúci Tomáš Turcsányi. „Veľmi si to ceníme. V takejto atmosfére sa hrá úplne inak. Ak príde na zápas 20 divákov a hráči sa na palubovke počujú, tak sa motivuje ťažšie. V tomto hukote to však išlo samo. Hrať pred 800 divákmi bolo skvelé a bodaj by to tak bolo vždy. Aj keď kapacita našej haly je oveľa menšia a asi by tam museli namontovať nejaké nové stoličky.“

Tak, ako vyrovnane to vyzeralo na ihrisku, to teraz vyzerá aj v tabuľke. Po 37. derby majú obaja košickí rivali zhodne po 18 bodov a spoločne s bratislavským Lidom sa delia o druhú až štvrtú priečku tabuľky.

9. kolo:

Florko Košice – ATU Košice 8:9 pp (2:2, 4:5, 2:1, 0:1)
Góly: 6. J. Blaško (Petruš), 14. Kátlovský (Vrábeľ), 18. Vrábeľ, 26. Grich (J. Blaško), 32. Petruš (Pelegrin), 34. Pelegrin (Kátlovský), 40. Grich (Vrábeľ), 49. Kaminský (L. Blaško), 55. Pelegrin (L. Blaško) – 3. Kerekeš (Navrátil), 4. Faith (Németh), 21. Turcsányi (Dluhoš), 25. Kerekeš (Blaszczyk), 27. Bujaki, 28. Németh (Kerekeš), 31. Kerekeš (Navrátil), 52. Navrátil, 64. Turcsányi (Blaszczyk)

Divákov: 800

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre