Fanúšikovia Diany a Charlesa si môžu vydražiť kúsok z ich svadobnej torty

EurópaZaujímavosti

V ponuke je aj jedálny lístok či program raňajok.

V Katedrále sv. Pavla v Londýne sa 29. júla 1981 zosobášili lady Diana Spencerová a priamy následník britského trónu princ Charles. Rez z jednej z 23 oficiálnych svadobných tort ide do dražby. Na poleve obsahuje vytvorený kráľovský erb v zlatej, striebornej, červenej a modrej farbe. Kúsok torty dostala členka personálu Alžbety – kráľovnej matky v sídle Clarence House v Londýne Moyra Smithová, ktorá ho roky uchovávala v starožitnej plechovej škatuli.

Rodina členky personálu v roku 2008 predala rez torty nešpecifikovanému zberateľovi. Pri príležitosti 40. výročia svadby sa však opäť objavil v ponuke aukčného domu Dominic Winter Auctioneers v grófstve Gloucestershire.

Foto
Diana a Charles sa rozišli po 11 rokoch / TASR

„Zdá sa, že rez je v rovnako dobrom stave, ako keď bol predaný po prvý raz, ale konzumovať ho neodporúčame,“ uviedol zástupca zmienenej aukčnej spoločnosti Chris Albury.

Rez sa bude dražiť 11. augusta spolu s jedálnym lístkom, pokynmi týkajúcimi sa svadobného obradu a programom svadobných raňajok. Kúsok z historickej cukrovinky by sa mohol vydražiť za 300 – 500 libier.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre