Festival horských filmov napriek koronavírusu bude

VýchodKultúra

Autori prihlásili 98 snímok.

Medzinárodný festival horských filmov v Poprade napriek šíreniu ochorenia COVID-19 bude. Organizátori už pracovali so štyrmi rôznymi scenármi, ani jeden z nich však nepočítal so zrušením festivalu. Od 14. do 18. októbra budú festivalové filmy premietať v kinosálach v Poprade, Spišskej Novej Vsi a Kežmarku, no pustia do nich najviac 50 návštevníkov. Tí, ktorí sa na projekciu nedostanú, budú môcť festival navštíviť online po tom, ako sa zaregistrujú na jeho oficiálnej stránke.

Podľa riaditeľky festivalu Márie Hámor chceli usporiadatelia za každú cenu zachovať kontinuitu:

„V marci, keď sme začali oslovovať všetky producentské spoločnosti a filmárov, sme sa trocha báli. Prvá vlna nabehla dosť rýchlo, expedície sa rušili. Niektoré krajiny uzatvárali hranice naozaj striktne. Napokon sme však boli prekvapení, že nové filmy tvorcovia prihlásili do súťaže so zaujímavými témami.“

Foto
Hámorovci / RÁDIO KOŠICE

Autori na festival prihlásili 98 filmov, z nich 45 prešlo cez predvýber a budú ich premietať. Diváci sa môžu tešiť na 7 diel slovenských tvorcov. Väčšinu sprievodných podujatí Medzinárodného festivalu horských filmov v Poprade podľa spoluorganizátora a známeho horolezca Petra Hámora zrušili:

„Hlavný účel nášho festivalu však splnený bude. Žiaľ, nebude to až taká veľká párty, ako tu bývala každý rok.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre