Festival Rozčítajme Košice prinesie Literárny večer aj Mini noc literatúry

KošiceZaujímavosti

Cieľom je podporiť čítanie a čitateľskú gramotnosť.

Knižnica pre mládež mesta Košice prichádza s projektom Rozčítajme Košice, ktorého cieľom je podporiť čítanie a čitateľskú gramotnosť naprieč generáciami. Jej riaditeľka Kamila Prextová pre Košice Online uviedla, že program je rozdelený na dva dni, a to na najbližší piatok (13.5.) a sobotu (14.5.):

„V piatok sme pozvali 12 spisovateľov a ilustrátorov, ktorí rozčítajú 22 základných škôl v meste Košice. Budú prebiehať aj swapy kníh priamo na základných školách. Okrem klasickej besedy budú aj rôzne iné aktivity, budú to rozhovory v školských rádiách a do školských časopisov, bude sa napríklad krstiť knihobúdka, ktorá je na jednej základnej škole.“

Galéria k článku

So spisovateľmi a ilustrátormi sa stretnú aj dospelí čitatelia. V piatok 13. mája o 17.00 hod. sa v Litparku uskutoční Literárny večer plný rozhovorov aj hudby. Prextová doplnila, že festival Rozčítajme Košice bude v sobotu pokračovať Mini nocou literatúry v areáli Kulturparku:

„Od 15.00 do 18.00 hod. bude trojhodinový program, kde sme vytypovali sedem knižných brlohov, napríklad Všetko o ľudových rozprávkach, kde budeme hovoriť o rôznych zvykoch, tradíciách. Máme pozvanú pani Balvirčákovú, ktorá nám bude vyrábať motané bábiky. Potom budeme mať brloh Poterovo, budeme vyrábať prútiky Harryho Pottera. Veľmi sa teším, že bude prebiehať swap kníh. Ambasádori knižnice si pripravia brloh For teens, čo bude prepojenie, čo ste čítali v knihe a čo ste videli vo filme. S Úniou nevidiacich pripravujeme Bludisko, donesú rôzne pomôcky, ktoré ako nevidiaci a slabozrakí využívajú. Ďalšie stanovište je Prvá pomoc, kde bude psí terapeut. Zároveň budeme mať knižného reštaurátora pána Cimboláka, ktorý nám bude ukazovať, ako sa knihy dajú opravovať.“

Návštevníci sa môžu tešiť na hraciu zónu, detské divadielka, rôzne atrakcie či zvieratá z košickej zoo. Program sa v prípade nepriaznivého počasia presunie do budovy Bravo.

Komentáre