Festival sakrálneho umenia ponúkne sériu podujatí

KošiceZaujímavosti

Jedným z najznámejších je Polievka sv. Alžbety.

Metropola východu v najbližších dňoch opäť ožije Festivalom sakrálneho umenia. Ide o 33. ročník tradičného podujatia, ktorý je spojený s oslavou svätej Alžbety Uhorskej, patrónky mesta a košickej katedrály. Viceprimátorka Lucia Gurbáľová pre Košice Online povedala, že program festivalu sa začne v nedeľu 12. novembra:

„Cieľom Festivalu sakrálneho umenia je prezentovať sakrálne umenie, spájať cirkvi a deklarovať vôľu šíriť dobro, porozumenie a mier v meste. Začíname už túto nedeľu koncertom Navždy o tvojej láske chcem spievať, na ktorom vystúpia speváci a hudobníci pochádzajúci z Brna. Koncert sa uskutoční v Evanjelickom kostole na Toryskej ulici, ním festival slávnostne otvoríme a pokračovať budeme pestrým programom sakrálnych podujatí počas nasledujúcich dvoch týždňov.“

Foto
Polievka svätej Alžbety sa bude podávať vo štvrtok 16. novembra  / Mesto Košice

Hlavnou myšlienkou festivalu plného hudby, spevu, výtvarného umenia či hovoreného slova je prispieť k šíreniu porozumenia a tolerancie. Vďaka dobrovoľnej zbierke s názvom Polievka svätej Alžbety má aj charitatívny rozmer.

„Ide o charitatívne podujatie spojené s podávaním polievky, z ktorej výťažok bude venovaný organizáciám, ktoré sa venujú pomoci ľuďom v núdzi. Následne v piatok 17. novembra budeme mať v Seminárnom kostole premiéru kantáty Ľuboša Bernátha napísanú pri príležitosti Roka kresťanskej kultúry – Sila pravdy a pravda slova,“ dodala Gurbáľová.

Polievka svätej Alžbety sa bude podávať vo štvrtok 16. novembra od 13.00 hod. na rohu ulíc Hlavná a Alžbetina. Výťažok sa prerozdelí medzi dve organizácie, a to Centrum pre deti a rodiny v Košickej Novej Vsi a Dom svätého Lazára.

Komentáre