Festival Východná získal prestížne medzinárodné ocenenie

VýchodKultúra

V tomto duchu sa bude niesť aj jeho ďalší ročník.

Folklórny festival Východná na 49. svetovom kongrese Medzinárodnej rady organizátorov folklórnych festivalov a ľudového umenia (CIOFF) v čilskom Santiagu získal medzinárodné ocenenie CIOFF International Festival. V tomto duchu sa bude niesť ďalší ročník obľúbeného folklórneho festivalu, ktorý sa uskutoční začiatkom letnej sezóny na známom amfiteátri vo Východnej.

Slovensko na kongrese zastupovali prezidentka Slovenskej národnej sekcie CIOFF Katarína Babčáková a členka výboru Agáta Krausová. „Slovenská národná sekcia na kongrese Medzinárodnej rady organizátorov folklórnych festivalov a ľudového umenia UNESCO predstavila výsledky práce počas svojej len niečo vyše ročnej existencie v oblasti sprostredkúvania výmen folklórnych kolektívov v medzinárodnom kontexte. A ďalšie zámery rozšírenia svojho pôsobenia i v oblasti vzdelávacej a publikačnej činnosti v prostredí folklórneho hnutia,“ uviedla vedúca oddelenia komunikácie a edičnej činnosti Národného osvetového centra (NOC) v Bratislave Alexandra Žilavá.

Foto
Festival Východná / TASR

„Prezidentka Severoeurópskeho a stredoeurópskeho sektora Suzanne Kramer z Luxemburska označila tieto systematické aktivity za príkladný spôsob napĺňania cieľov prestížnej mimovládnej organizácie, ktorá združuje 103 krajín celého sveta,“ dodala Žilavá s tým, že Folklórny festival Východná organizuje NOC a štátna príspevková organizácia rezortu kultúry.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre