Finále Svetového pohára v Prahe bez Sloveniek, víťazkou opäť Foxová

EurópaŠport

Austrálčanka Jessica Foxová nadviazala v nedeľnej jazde v disciplíne C1 na sobotňajšie víťazstvo v K1.

Foxová porazila druhú Kimberley Woodsovú len o 4 stotiny sekundy, tretia skončila domáca Tereza Fišerová (+4,44 s). Vo finále chýbali Slovenky, ktoré skončili v semifinále. V závere piateho podujatia Svetového pohára sa nepredstavili Soňa Stanovská ani Monika Škáchová. Emanuela Luknárová nepostúpila už z rozjázd.

Foto
Jessica Foxová  / TASR

Najbližšie k finále mala trinásta Stanovská. V kanáli sa dvakrát dotkla brány a postup jej ušiel o 2,59 sekundy. Na víťazku Woodsovú strácala 9,83 s.

„Na štarte som bola dosť vyklepaná, triasli sa mi ruky a búšilo mi srdce. Napokon som to však zvládla, povedala by som, že to bola moja najlepšia jazda tento rok. Spravila som dva hlúpe ťuky, bez nich by to bolo finále. Vyrovnala sa tým aj kvalifikácia na OH, keďže Ema (Luknárová pozn.) nepostúpila, teraz máme všetky po jedných nevydarených pretekoch a sme na tom rovnako," povedala Stanovská.

Škáchová predviedal čistú, no pomalú jazdu a napokon obsadila 22. miesto priečke o 13,21 sekundy za Woodsovou. „Tie ťažšie úseky som prešla v poriadku a pokazila som náročnejšie pasáže. Je to škoda, snažila som sa to rozbehnúť, ale nevyšlo to. Teraz si trochu oddýchnem a dúfam, že na MS to bude lepšie. Teším sa tam, pretože v Seu to mám rada a pôjde o miestenky na OH," uviedla Škáchová.

V Troji bojujú slovenskí vodní slalomári o olympijskú miestenku. Interná kvalifikácia odštartovala minulý týždeň v nemeckom Makkleebergu a šancu uchopiť si miestenku v Tokiu budú mať aj na septembrových MS v Španielsku a európskom šampionáte 2020 v Londýne. V každej kategórii má šancu na účasť na OH trojica pretekárov. Ak nastane situácia, že niektorý z tria dosiahne matematicky nedostihnuteľný náskok už po troch pretekoch, nominačný boj sa uzavrie už po svetovom šampionáte.

 

Zdroj: TASR

Komentáre