Florbal zavítal prvýkrát do Steel arény, zlatý hetrik Švagrovcov (FOTO)

KošiceŠport

Pod pražiacim slnkom či v príjemnom prostredí krytej haly, víťaz je zakaždým rovnaký. Séria netradičného florbalového formátu 3X3 bez brankára mala v stredu večer ďalšiu zastávku v Košiciach.

Foto
3X3 florbal zavítal do Steel arény / KOŠICE ONLINE

V rámci historicky prvého florbalového podujatia v Steel aréne zavŕšili víťazný hetrik hráči tímu VSŽ Švagrovci. Výber zložený zo skúsených členov košických klubov ATU a Florko prešiel turnajom v tréningovej hale najväčšieho športového stánku na východe bez jedinej prehry. Vo finále zdolal mladých florbalistov ATU hrajúcich pod názvom Muškenzi 12:6.

„Opäť sme čelili mladým a dravým chlapcom. Poznám ich veľmi dobre a majú svoju kvalitu. Prvých šesť minút sme prehrávali a museli sme to doťahovať. Zopakoval sa scenár z nášho prvého zápasu v skupine, v ktorom sme prehrávali dokonca 0:5. Zatiaľ je však pri nás povestné florbalové šťastíčko. Opäť sme to otočili a tešíme sa z tretieho turnajového prvenstva v rade. My to však robíme hlavne pre radosť a je to také príjemné spestrenie letnej prípravy,“ pousmial sa člen víťaznej zostavy Matej Vyšňan.

Dvadsaťročný útočník extraligového Florka ocenil organizáciu i dejisko podujatia, ktoré pripravilo kvarteto nadšencov Jozef Halás, Pavol Popovec, Matej Šlauka a Patrik Koleno. „Chlapcom z 3X3 florbal patrí veľké poďakovanie. Predošlý turnaj na Ťahanovciach bol super, ale teraz to bolo niečo jedinečné. Nikto z nás si predtým nemohol povedať, že hral v Steel aréne. Výborný bol aj povrch a hralo sa teda super. Organizátorom som však vravel, že lepšie by bolo hrať priamo na hokejové mantinely s plexi. Uvidíme, či to prejde.“

Galéria k článku

Rola neúspešného finálového vyzývateľa sa tentoraz ušla mužstvu Muškenzi. Mladí hráči tímu ATU mali víťazov na lopate hneď dvakrát, no napokon uspeli väčšie skúsenosti.

„My sme si prišli hlavne zahrať a spestriť prázdniny. Pomýšľali sme na ten obrovský ušatý pohár, ale aj druhé miesto je fajn. Švagrovci sú nie náhodou trojnásobní víťazi. Vedia ako sa tento 3x3 florbal hrá, my sme tu boli prvýkrát. Vo finále sme si bohužiaľ neudržali náskok, ale sme spokojní,“ skonštatoval so striebrom na krku Marko Šima. Prostredie v tréningovej hale bolo pre hráčov z ATU v podstate domáce. V rámci prípravy na novú sezónu totiž trénujú práve tam. „Zatiaľ je to veru naša domovská hala. Počas  majstrovstiev sveta tu trénoval aj Kanaďan John Tavares a verím teda, že tu pochytíme formu ako on. Povrch tu nie je zlý a je to teda zaujímavá skúsenosť.“

Pred štartom sezóny stihnú florbalisti ešte jeden 3X3 turnaj. Jeho dejisko bude nemenej atraktívne, zo Steel arény sa totiž presunú 19. augusta pred veľké obchodné centrum na Námestí osloboditeľov.

„Pri Auparku to už bude naše,“ dušuje sa Šima.Takéto turnaje sú dobré z pohľadu naberania kondície. V tejto fáze sa už pripravujeme na novú sezónu a berieme to naozaj vážne. Vieme, že tá predošlá sezóna nám vôbec nevyšla a robíme všetko preto, aby sme to napravili.“

Hlavnými favoritmi augustového turnaja v centre Košíc by mali byť opäť víťazi predošlých troch turnajov. Ich účasť je však zatiaľ otázna.

„Musíme mať aj dovolenku, ale uvidíme. Možno sa nejako poskladáme. A ak nie, tak dáme priestor ukázať sa iným. Cítim totiž, že súperi sú trochu smutní, keď nás dostanú. Vedia totiž, že cez nás cesta nevedie. Uvidíme, čo bude v auguste,“ dodal s úsmevom Matej Vyšňan.

Komentáre