Florko sa vrátilo do boja o finále, Bačišin skompletizoval hetrik zlatým gólom v predĺžení (FOTO)

KošiceŠport

V úvodnom semifinálovom súboji proti bratislavskému Lidu si florbalisti košického Florka ani „nepípli“ a katastrofálne vstúpili aj do nedeľnej odvety. Prvý gól inkasovali hneď z prvého útoku hostí, zo zlého vstupu sa však oklepali veľmi rýchlo. V polovici piatej minúty ich vrátil do hry gól Michala Bačišina a v trinástej minúte to už bolo 3:1. A to ešte nevyužil trestné strieľanie Ivan Tomčo.

Foto
Michal Bačišin po víťaznom góle / PETER JESENSKÝ

Po povzbudivom obrate však prišla opäť silná fáza hostí a štyrmi gólmi v priebehu necelých šiestich minút vyhrali prvú tretinu 5:4. V druhej časti sa prestrelka upokojila a zásluhou gólov Bačišina a Petra Hrabčáka bolo opäť vyrovnané. V tretej tretine mali opäť chvíľkovo navrch obe strany a keďže zaznamenali po dva góly obaja, rozlúsknutie veľkej drámy prinieslo až predĺženie. V ňom sa si prisvojil rolu hrdinu Michal Bačišin, ktorý v úvode štvrtej štvrtiny unikol po pravej strane a strelou z ťažkého uhla skompletizoval hetrik.

„Sú to neopísateľné pocity, stále ich len vstrebávam. Išlo nám o to, či pôjdeme do Bratislavy za stavu 0:2, alebo 1:1. Som veľmi šťastný, že to dopadlo takto,“ žiaril radosťou strelec víťazného gólu. Svoj zlatý moment z predĺženia popísal nasledovne: „Hodil som si to o mantinel, pokryl som si loptičku a snažil som sa natlačiť do bránky. To sa mi najprv nedarilo, ale keď som už bol na úrovni bránkovej čiary, skúsil som to vystreliť na prednú tyčku. Padlo to tam a som šťastný. Je to asi môj najdôležitejší gól kariéry.“

Samotný zápas označil ako mimoriadne náročný. „Vstup sme mali určite horší ako v prvom súboji a nebolo príjemné inkasovať v prvom striedaní. Prvá tretina však celkovo nebola taká zlá, pretože sme viedli aj 3:1. Potom nám to síce ušlo na 3:5, ale nevzdali sme sa. Odohrali sme oveľa lepší zápas ako v sobotu a toto víťazstvo nás posilní.“

Podobne ako v úvodnom semifinále, väčšie emócie boli od úvodu badateľné na strane Lida. V priebehu zápasu však ožila aj oranžovo-čierna striedačka a potrebná iskra predsa len preskočila aj na domácu stranu.

„Snažili sme sa hrať disciplinovane a nepodliehať prehnaným emóciám. Už proti Nižnej sme totiž hrali veľa oslabení a to nám uberalo sily,“ vysvetlil dojem zdanlivo chladného tímu 19-ročný útočník.

Galéria k článku

Florbalisti z hlavného mesta mali k druhému víťazstvu blízko a mrzieť ich mohla hlavne druhá tretina, v ktorej nestrelili ani gól.

„Svojimi chybami sme dostali Florko zbytočne do zápasu. Boli tam vylúčenia, nekoncentrovanosť a v predĺžení potom chýbalo šťastie,“ povzdychol si autor gólu a troch asistencií Peter Nehila. Jeho tím každopádne opäť ukázal svoju silu a úderný bol hlavne v závere prvej tretiny. „Nemyslím si, že by sme počas tých piatich minút hrali inak ako počas zvyšných 55 minút. Mali sme sústavný tlak, ale bod získali napokon domáci. Mali sme si to postrážiť lepšie.“

Jedno víťazstvo z ihriska súpera je obvykle dôvodom na spokojnosť, no v prípade hráčov Lida bolo cítiť, že v metropole východu chceli získať viac. Potvrdili to aj slová Nehilu. „Bod z ihriska súpera nie je katastrofa, ale vnímam to ako zbytočnú stratu. Určite sme mali na dve výhry a verím tomu, že Florko hralo doma v tejto sezóne naposledy. Musí sa však nechať, že majú skvelých strelcov a vedia to trafiť. Nie nadarmo boli v základnej časti druhí. Doma si to však musíme postrážiť.“

V poradí tretí a štvrtý semifinálový duel série sú na programe počas budúceho víkendu v hlavnom meste.

„Musíme si dať extrémny pozor na to, aby nám neušiel prvý zápas. Pôjdeme tam s cieľom vyhrať obe stretnutia, ale aspoň jedno musíme. Vieme, o čo sa hrá a v podvedomí máme, že ak máme získať medailu, potrebujeme túto sériu vyhrať. Urobíme preto všetko,“ upozornil útočník Florka Michal Bačišin na fakt, že víťaz základnej časti zo Žiliny prehráva v sérii so Záhorskou Bystricou 0:2. V prípade jeho vypadnutia by získali Košičania medailu jedine v prípade postupu do finále. Proti samozrejme bude Lido, ktoré prechádzalo až do nedeľňajšieho duelu v hádzanárskej hale Slavomíra Šipoša tohtoročným play-off ako nôž maslom. „Po základnej časti sme prepli do vyššieho stupňa. Florko preplo až dnes, ATU nepreplo do play-off módu vôbec. Preto to zatiaľ vyzerá takto. Verím, že to doma zvládneme a postúpime do finále,“ uzavrel Nehila.

 

Semifinále play-off extraligy – 2. zápas:

FK Florko Košice – ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 8:7 pp (3:5, 2:0, 2:2 – 1:0)
Góly: 5. Bačišin (L. Blaško), 9. Hutka (Tomčo), 13. Bačinský (vlastný gól),  32. Bačišin (Tomčo), 40. Hrabčák, 44. Vašíček (J. Blaško), 59. Hrabčák (Tomčo), 64. Bačišin (Imrich) - 1. Nôta (Nehila), 13. Franek (Vico), 14. Nôta (Nehila), 16. Beriac (Nôta), 19. Lelák (Beriac), 46. Nehila (Nôta), 54. Pagáč (Nehila)

Komentáre