Futbalisti v kvalifikácii na európsky šampionát nastúpia aj s Mrázom

SlovenskoŠport

Brankár Matúš Kozáčik je stále zranený.

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čakajú v najbližších dňoch dva záverečné kvalifikačné zápasy na EURO 2020. V sobotu 16. novembra  sa predstavia v Rijeke proti Chorvátsku a o tri dni neskôr nastúpia v Trnave proti Azerbajdžanu. Tréner slovenského mužstva Pavel Hapal nominoval 24 hráčov. V kádri nebude chýbať stopér Denis Vavro z Lazia Rím, ktorý nemohol hrať pre karty v súboji s Walesom. Vo výbere figuruje aj útočník Bröndby Kodaň Samuel Mráz, vypadol Pavol Šafranko z rumunského Sepsi OSK. Hapal vybral osvedčenú zostavu, na čele s kapitánom Marekom Hamšíkom, brankárom Martinom Dúbravkom a stopérom Milanom Škriniarom. Tentoraz sa rozhodol pre troch brankárov, siedmich obrancov, jedenástich stredopoliarov a troch útočníkov.

Foto
Pavel Hapal / TASR

Ako povedal Hapal, brankár Matúš Kozáčik je stále zranený: „Nemáme žiadne avizované problémy, okrem Kozáčika. Ešte však máme pred sebou ligové kolá. K zmene Samo Mráz - Pavol Šafranko sme sa rozhodli pre typológiu hráča, ktorého by sme mohli potrebovať. V Kodani odohral teraz prvý zápas, videli sme ho. Čo sa týka Pekaríka, Peter odohral celý zápas za béčko Herthy, včera som s ním hovoril. Je zdravý a v plnom tréningu. V klube tam panuje trochu napätie, nemajú dobré výsledky. Verím, že Pekarík bude úplne nachystaný. Verím, že sa trafíme do optimálneho výberu. Možno u niektorých hráčov forma nie je ideálna, ale nastupujú pravidelne. Nechcem byť však konkrétny. Teší nás Bénes, ktorý nastupuje pravidelne a jeho mužstvo vedie bundesligu.“

Slováci sú po šiestich zápasoch v tabuľke E-skupiny na treťom mieste. Na vedúcich Chorvátov strácajú štyri body, na druhých Maďarov dva. Na šampionát postúpia prví dvaja zo skupiny. Mužstvu kouča Zlatka Daliča stačí na postup bod. „Tréner Chorvátska hráčom verí a tvrdí, že majú väčšiu kvalitu. Ukázali to aj u nás. My sme ale vtedy podali slabý výkon. Uvidí sa, ako sa na nich odrazí absencia stopérov, majú ale také možnosti, aby ich nahradili. Zápas bude o nás, prístup bude určite stopercentný a bude záležať len na nás,“ uzavrel Hapal.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre