Futsalisti Podpor Pohyb postúpili do semifinále, Pinerolu vyradili bleskovým spôsobom

KošiceŠport

Futsalisti tímu Podpor Pohyb Košice potvrdili vo štvrťfinálovej sérii pozíciu mierneho favorita a bratislavskú Pinerolu vyradili 2:0 na zápasy. Tretí tím základnej časti vyhral v úvodnom domácom súboji 5:0 a v odvete na palubovke šiestej Pineroly triumfoval 4:2.

Foto
Košičania oslavujú postup do semifinále / KOŠICE ONLINE

„Bol to neuveriteľne náročný zápas,“ rozhovoril sa po postupe hráč košického tímu Marek Kuruc. Na túto sériu sme sa pripravovali veľmi dlho a som šťastný, že sme ju zvládli na dva zápasy. V poslednom zápase základnej časti sme v Bratislave prehrali, ale teraz sme to už nepripustili. Je to cenné, pretože Pinerola má veľmi behavý, futbalovo zdatný tím.“

Mladý košický tím pristupoval k sérii proti šiestemu mužstvu dlhodobej fázy s rešpektom a otáznikom bolo hlavne to, ako zvládne nováčik súťaže svoju prvú sériu v play-off. Zverenci trénera Richarda Bača však potvrdili svoju kvalitu a silu.

„Týmto víťazstvom sme splnili cieľ postupu do najlepšej štvorky a teraz sa pokúsime získať ešte viac. Už v piatok by nás mal čakať veľmi náročný zápas v Banskej Bystrici a hoci je času málo, pripravíme sa na to čo najlepšie,“ pokračoval 20-ročný Kuruc.

V semifinále narazia Košičania na svojho tabuľkového rivala. O druhú priečku prišli v samotnom závere základnej časti a sériu tak budú musieť odštartovať na ihrisku Banskej Bystrice. Tá získala v dlhodobej fáze rovnaký bodový počet a v jej prospech rozhodli iba vzájomné zápasy. V nich vyhrali Stredoslováci doma 3:2 a v Košiciach sa zrodila remíza 5:5. ide tak o maximálne vyrovnaných súperov.

„Banská Bystrica je súper z iného súdka. Pinerola bola futbalovejšia, Banská chce hrať futsal a má v tíme viacero reprezentantov. Verím, že zvládneme prvý zápas a na domáce stretnutie nás príde podporiť čo najviac divákov. Určite zabojujeme a vydáme zo seba to najlepšie,“ uzavrel M. Kuruc.

2. zápasy štvrťfinále play off (na 2 víťazné zápasy):


      Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava - Podpor Pohyb Košice 2:4 (2:4)
      Góly: 15. Nestorik, 19. Buzek - 9. Gluchman, 12. Horník, 17. Bačo, 20. Trojan
      /konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpil Podpor Pohyb/


      MŠK MYERSON Nové Zámky - MIMEL Lučenec 2:7 (2:2)
      Góly: 7. M. Marík, 10. Homola - 37., 39. Hugo Ramada, 9. Ostrák, 12. Marcilio, 22. Homola (vlastný), 34. Greško, 38. Brunovský
      /konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpil MIMEL/

      4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava - MIBA Banská Bystrica 4:5 pp (0:1, 3:2 - 0:1, 1:1)
      Góly: 22. Kuma, 23. Matyi, 38. Janoško, 46. Švolík - 4., 31. Kyjovský, 27., 42. Hudek, 47. Rafanides
      /konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpila B. Bystrica/

      Futsal Team Levice - CopyLeaders Prievidza 1:5 (1:2)
      Góly: 5. Fraňo (vlastný) - 19., 28. Petrušič, 6. Delunas, 40. Horvat, 40. Rakica (vlastný)
      /konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpila CopyLeaders Prievidza/

      semifinálové dvojice:
      MIMEL Lučenec - CopyLeaders Prievidza
      MIBA Banská Bystrica - Podpor Pohyb Košice

Komentáre